5 pomysłów jak zapakować świąteczny prezent dla dziecka

Zawsze gdy pakuję prezent dla dziecka staram się, żeby było nie tylko ładnie, ale też żeby spodobało się maluchowi. Dlatego dzisiaj zachęcam Ciebie do tego samego! Co z tego, że masz najdroższy i najbardziej elegancki papier do pakowania prezentów, jeśli takie opakowanie nie sprawi frajdy smykowi. Mam więc dla Ciebie 5 łatwych  propozycji jak zapakować prezent tak, żeby spodobał się dziecku.

1. Mikołaj

Takie opakowanie myślę, że spodoba się też dorosłym. Prezent pakujemy w czerwony papier (u mnie to czerwona kartka z kolorowego bloku rysunkowego. Wycinamy pasek z czarnego papieru samoprzylepnego, ze złotej wstążki robimy klamrę i gotowe!

jak zapakować świąteczny prezent dla dzieci

2. Oczy

To chyba najprostszy pomysł. Kupujemy dekoracyjne oczy (w sklepie papierniczym cały woreczek kosztuje ok. 4 zł). Naklejamy na zapakowany prezent, dorysowujemy usta i … prezent na nas patrzy!

jak zapakować świąteczny prezent dla dzieci

3. Zwierzątka

To trochę rozszerzenie poprzedniej wersji. Wystarczy się chwilę zastanowić i prezent może być misiem, kotem lub reniferem. U mnie w tym roku wygląda to tak:

jak zapakować prezent dla dzieci, zwierzątka prezent, prezent zapakowany jak zwierzątko, kot, renifer, miś

4. Droga z samochodem

Ten pomysł pokazywałam już wcześniej tutaj – „Jak zapakować prezent dla chłopca – sposób na ulicę„. W wersji świątecznej do dachu auta można dokleić mini-choinkę lub gałązkę świerku.

jak zapakować prezent dla chłopca, prezent droga ulica

5. Bałwanek

Ten sposób wymaga chyba najwięcej pracy – trzeba zrobić szalik i czapkę. Szalik to zwykła tasiemka na której czarnym markerem dorysowałam paski, a czapeczka, to czapka mikołaja dostępna w każdym sklepie. Może nie wygląda idealnie, ale dzieciakom myślę, że się spodoba.

jak zapakować prezenty dla dzieci, bałwanek prezent

W tym roku nasze prezenty dla dzieci wyglądają tak:

prezenty świąteczne

A po zapakowaniu tak:

prezenty świąteczne dla dzieci

Mam nadzieję, że odpakowywanie ich przyniesie dzieciakom mnóstwo frajdy.

Komentarze

Komentarz