Książeczki dla niemowlaka – przegląd biblioteczki dla najmłodszych.

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla niemowlaka, to doskonałym może okazać się książeczka. Dzisiaj książeczki dla zdecydowanie najmłodszych czytelników wyróżniają się przede wszystkim doskonałą jakością i trwałością wykonania, dużymi, kontrastowymi obrazkami, nietypowymi kształtami lub materiałami. Do wyboru są książeczki szmaciane, grające, kontrastowe, z ukrytymi elementami. Podsuwanie książeczek od najwcześniejszych chwil da początek przygody czytelniczej w przyszłości.  Zapraszam na przegląd najciekawszych książeczek dla niemowląt.

Książeczki kontrastowe dla niemowlaka

Książeczki kontrastowe są odpowiednie już dla kilkutygodniowych maluchów – w tym wieku niemowlęta widzą głównie wyraziste barwy. Z tego powodu wyraziste, kontrastowe wzory będą idealną propozycją. Kontrastowe połączenia są nie tylko ciekawe dla dziecka, ale również pobudzają jego umysł – stymulacja wzrokowa wspomaga rozwój dziecka i dostarcza mnóstwo radości.
Książeczkę można położyć w łóżeczku, zawiesić w wózku lub postawić przed leżącym na brzuszku maluszkiem.

  1. BABYSENSES KSIĄŻECZKA KONTRASTOWA KSZTAŁTY  jest materiałowa, bardzo lekka, dodatkowo zawiera szeleszczące elementy;
  2. ZWIERZĘTA CO TO KSIĄŻECZKA KONTRASTOWA – OPRACOWANIE ZBIOROWE – kontrastowe obrazki zwierzątek, do tego jest niedroga,
  3. CZUCZU CO WIDZĘ? KSIĄŻECZKA KONTRASTOWA długa książka harmonijka z grubego kartonu, zapakowana w oryginalne etui.

   

 1. Interaktywne książeczki  dla niemowlaka

 2. Książeczki dla niemowlaka z efektami dźwiękowymi i świetlnymi polecane są dla dzieci w drugim półroczu pierwszego roku życia. Wykonane są najczęściej z trwałego tworzywa sztucznego, odpornego na uderzenia, co na pewno pozwoli cieszyć się nią przez długie lata. Wbudowane wierszyki, odgłosy zwierząt, piosenki, to coś, co może na dłużej zainteresować malucha.
 3. 4. FISHER PRICE KSIĄŻECZKA Z WIERSZYKAMI – głównymi bohaterami są Szczeniaczek i Siostrzyczka, którzy zapraszają do poznania uroczych, rymowanych piosenek! Książka z wierszykami od Fisher Price to zabawka z edukacyjnej serii „Ucz się i śmiej”.

  5. SMILY PLAY KSIĄŻECZKA POCZYTAJ MI MAMO – w tej książeczce maluszek może naciskać, przesuwać i przekręcać ruchome elementy. Nagrodą są radosne dźwięki i melodie. Na każdej „stronie” znajduje się uchwyt o innej strukturze, który pozwala na dostarczenie kolejnych bodźców sensorycznych.

  6. VTECH TUT TUT KSIĄŻECZKA EDUKACYJNA CAŁA NAPRZÓD – tym razem propozycja dla małego fana motoryzacji.

  7. SMILY PLAY KSIĄŻECZKA POLSKO-ANGIELSKA w książeczce można znaleźć 5 zabaw edukacyjnych: nazywanie obrazków, słówka angielskie, quiz po polsku, quiz po angielsku, melodie i dźwięki. Książeczka posiada 4 dwustronne karty z obrazkami i 5 trybów zabawy. Każda jej strona jest kolorowo i barwnie ilustrowana. Idealna propozycja dla malucha, która spokojnie może towarzyszyć do 3-4 roku życia.

  Pozostałe książeczki dla niemowlaka

  8. LULLALOVE KSIĄŻECZKA KONTRASTOWA – malutka, poręczna, wykonana w całości z bawełny, łatwa do prania, idealnie sprawdzi się podczas pierwszych zabaw z dzieckiem.

  9. SKIP HOP KSIĄŻECZKA VIBRANT VILLAGE – materiałowa książeczka kryje w sobie mnóstwo atrakcji. Można ją oglądać w standardowy sposób lub ułożyć z niej przestrzenny domek! Można odnaleźć w niej szeleszczące okienko, gryzak biedronkę, piszczek muchomorka i ukrytego ptaszka.

  10. BOX: 4 KONTRASTOWE KSIĄŻECZKI NATALIA URBANIAK – aż 4 kontrastowe książeczki dla maluszka w eleganckim etui.