5 pomysłów jak sprytnie i tanio kupić prezenty na cały rok!

Nie lubisz latać po sklepach, żeby w ostatniej chwili kupić prezent? Co powiesz na to, żeby w tym roku do kwestii podarków podejść całkiem inaczej? Mam dla Ciebie propozycje, która pozwoli Ci całkiem inaczej podejść do kwestii prezentów i jednocześnie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy!

Początek stycznia to doskonały moment, żeby zaplanować i kupić prezenty dla rodziny i przyjaciół na cały rok. Jak się do tego zabrać. Usiądź i spisz listę większych uroczystości, na które chcesz coś podarować. Zastanów się, co sprawi radość każdej z osób i jaką kwotę możesz przeznaczyć. Ja będę polować na 4 prezenty dla noworodków, prezent na roczek, prezent dla ośmiolatka oraz prezent na jubileusz. Pomyślę też o prezentach na Dzień Babci i Dziadka (tak, to już w styczniu) i o Walentynkach. Może to nie wszystkie prezenty, które będą mi potrzebne w nowym roku, ale te z pewnością będą najdroższe.

jak tanio kupować prezenty w styczniu

Jak kupować w styczniu?

1. Nietrafione prezenty

Ponoć 10% prezentów które dostaliśmy na święta było nietrafionych. Bardzo dużo osób zaraz po świętach che się ich pozbyć i wystawia na portalach aukcyjnych i tych z ogłoszeniami bo niższej cenie. Warto tam poszukać, bo można trafić na prawdzie perełki. Gdy na olx.pl wyszukałam frazę „nietrafiony prezent” (szukając też w opisach) pojawiło się aż 18744 przedmiotów! Jest w czym wybierać.

2. Zestawy prezentowe

Mam na myśli kosmetyki zapakowane w świąteczny zestaw. Można kupić je za ułamek ceny i zapakować samodzielnie na prezent z innej okazji.

3. Styczniowe wyprzedaże

Część wyprzedaży rozpoczęła się zaraz po świętach, inne ruszą dopiero w styczniu. Warto ruszyć do centrów handlowych na polowanie na okazje.

4. Wyprzedaże online

Wyprzedaże są organizowane są nie tyko w centrach handlowych – warto szukać ich także w sklepach internetowych.

5. Do pakowania

Na poświątecznych wyprzedażach można kupić też tanio wszystko co potrzebne jest do pakowania prezentów. I to wbrew pozorom przecenione są nie tylko ozdoby w świąteczne motywy – można tanio kupić też papiery do pakowania i torebki na prezenty we wzorach, które można wykorzystać na inne okazje. Przecenione są także wstążki, kokardki i inne gadżety. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Jak podoba Ci się ten pomysł? Kupisz w styczniu choć kilka prezentów na przyszły rok? A może masz inne sposoby jak sprytnie i tanio kupować podarki?