Jak wygrywać w konkursach – poradnik praktyczny.

Dzisiaj będzie dość nietypowo – bo nie o prezentach a o konkursach 🙂 A konkretniej o tym, jak wygrywać w konkursach.

W sumie to temat trochę wiążę się to z tematem prezentów – wszak możemy zdobyć wiele cennych przedmiotów za darmo a następnie oddać je bliskim osobom w prezencie oszczędzając w ten sposób sporo pieniędzy.

JAK WYGRYWAĆ W KONKURSACH

Jak wygrywać w konkursach?

Jak to było u mnie? Swego czasu byłam zapaloną konkursowiczką. Brałam udział w wielu konkursach i w wielu wygrywałam – choć przyznaję, były to raczej drobne nagrody. Gdy chodziłam do liceum, był to mój niezawodny sposób na dorobienie sobie do kieszonkowego – ale o tym za chwilę. W ostatnich latach zapał mi troszkę zmalał, ale od czasu gdy zostałam mamą znów powrócił! Dlatego zachęcam Ciebie do spróbowania!

Konkursy internetowe

W dobie Internetu chyba najczęściej właśnie tam poszukujemy konkursów. To racja – znajdziemy ich tam naprawdę całe mnóstwo. Od facebookowych po kreatywne, fotograficzne i takie do których trzeba nakręcić własny filmik.

Gdzie szukać informacji o konkursach internetowych?

Najprostszy i chyba najbardziej skuteczny sposób, żeby zawsze na bieżąco być z konkursami to ustawienie sobie alertu Google – wchodzimy na stronę google.pl/alerts, ustawiamy powiadomienie na hasło „konkurs” i gotowe. Od teraz codziennie na naszego maila będą przychodziły powiadomienia o nowych konkursach. Drugi sposób to korzystanie z agregatów konkursowych – na przykład e-konkursy.info lub mój ostatni hit – konkursowemamy.pl Ostatni sposób – to zawsze gdy zobaczysz gdzieś w Internecie konkurs, a nie masz czasu właśnie wziąć w nim udziału, to dodaj zakładkę do ulubionych. Zapamiętaj jednak do kiedy trwa i wróć w czasie trwania konkursu.

Czasopisma i gazety

Szczególnie lubię konkursy w małych, lokalnych gazetach. To był właśnie mój sposób na dorobienie sobie do kieszonkowego w czasach liceum.

Miastowy dziennik zamieszczał krzyżówkę – hasło wraz z kuponem trzeba było przesłać do gazety. Nagrodą w wydaniu codziennym było 10 złotych, a w wydaniu weekendowym – 50zł. Moi rodzice, jak zresztą wiele innych osób z rodziny namiętnie kupowali ten dziennik, wszyscy dla mnie odkładali kupony, a ja je tylko odbierałam. Sama wycinałam kartki pocztowe z bloku technicznego i raz w tygodniu wrzucałam hurtowo do skrzynki redakcyjnej – nie musiałam nawet kupować znaczków! W ten sposób miesięcznie wygrywałam ok 100zł. To były czasy – 15 lat temu dla mnie to było coś.

Do dzisiaj zdarza mi się brać udział w konkursach zamieszczanych w gazetach i co jakiś czas coś ciekawego mi się trafia. Oprócz pieniędzy wygrałam w ten sposób zegarek, ubezpieczenie mieszkania (!), wejściówkę na siłownię i kilka drobniejszych przedmiotów.

Radio

I nie mówię tu o konkursach typu „wyślij smsem swoje imię i wygraj pół miliona złotych”. Kilka razy wysłałam takiego smsa i nic nie wygrałam, w zamian za to do dziś otrzymuję smsy reklamowe 🙂 Chociaż moja sąsiadka właśnie w konkursie tego typu wygrała niedawno 1000 złotych!

Ja lubię takie konkursy, w których można zadzwonić, odpowiedzieć na pytanie na antenie i spróbować wygrać coś drobnego. Choć przyznaję, że rzadko próbuję swoich sił w takich konkursach. Czas to zmienić. W zeszłym roku spróbowałam (trzeba było na antenie opowiedzieć o swoim pomyśle na śniadanie) i wygrałam w ten sposób suszarkę do włosów i zestaw słodyczy.

Inne

Konkursów można szukać także na różnych wydarzeniach – na koncertach, w marketach czy na targach. Zawsze warto brać udział w takich konkursach. Ja lubię szczególnie te na targach branżowych – z racji poprzednio wykonywanej pracy bardzo często brałam w takich wydarzeniach udział. Z każdych praktycznie targów wracałam z masą gadżetów, a z jednych wróciłam z wygraną w postaci weekendu w Szklarskiej Porębie. Było super 🙂

Kilka dobrych rad na początek

  • Zawsze czytaj regulamin. Jest tam zawsze opisane w jaki sposób wyłaniani są zwycięzcy, zawsze znajdziesz tam też więcej wskazówek na temat tego, jak przygotować swoją pracę, a czasem nawet jest tam informacja co konkretnie będzie punktowane.
  • Nigdy nie bierz udziału w konkursach, które nie są wiarygodne, nie mają regulaminów i ciężko zlokalizować organizatora. Nie dawaj się nabrać na słnne Iphony za polubienie i uważaj na farmy fanów.
  • Nie zniechęcaj się. Zazwyczaj trzeba wziąć udział w wielu konkursach, żeby wygrać choć jedną nagrodę.
  • Szukaj konkursów wszędzie. Gdy zaczniesz o nich myśleć, zobaczysz, że nagle zaczniesz je wszędzie zauważać.
  • Uważaj gdzie i komu podajesz swoje dane osobowe. Jeszcze raz przypomnienie – zawsze czytaj regulamin. Uważaj też na smsy premium – mogą być bardzo kosztowne.
  • Gdy konkurs wymaga kreatywności, to zawsze staraj się wyróżnić, zaciekawić jurry, tak, żeby zostać zauważonym.
  • Jeśli konkurs jest wyjątkowo ciekawy, to wysyłaj zgłoszenia nie tyko na siebie. Zgłoś do konkursu męża, dorosłe dzieci, rodzeństwo.

Wyzwanie

Jeżeli dotrwałeś do tego miejsca i myślisz sobie – ja i tak nie mam szczęścia i nigdy niczego nie wygrywam, to zastanów się, ale tak szczerze – w ilu konkursach faktycznie brałeś udział?

Bo najważniejsza odpowiedź na pytanie „jak wygrywać w konkursach” jest tylko jedna – trzeba brać w nich udział!

Zachęcam więc Ciebie do udziału w wyzwaniu, które znalazłam na blogu aniamaluje – weź udział w 100 konkursach! Obojętnie jakich, obojętnie kiedy – ale weź w nich udział. Przekonasz się, czy faktycznie nie masz szczęścia w wygrywaniu.

Ja już zaczęłam to wyzwanie, obiecałam sobie nawet więcej – chcę wziąć udział w 100 konkursach w sierpniu. Przekonam się co ciekawego wygram 🙂

To jak będzie, podejmiesz wyzwanie? A może już jesteś zapalonym konkursowiczem i pochwalisz się co najciekawszego wygrałeś.