10 pomysłów jak zapakować pieniądze na prezent ślubny

Jaki jest obecnie najpopularniejszy prezent ślubny? Oczywiście pieniądze! A jak zazwyczaj są zapakowane? Pośpiesznie włożone do karnetu z życzeniami. Wszyscy goście tak robią. A co jeśli chcemy się wyróżnić i oryginalnie zapakować pieniądze na prezent ślubny? Oto sposoby, aby Twój prezent wyróżniał się spośród wszystkich innych a Młoda Para uśmiechała się wspominając Twój podarek.

Zobacz także: Co zamiast kwiatów na ślub? 30 ciekawych pomysłów.

10 pomysłów jak zapakować pieniądze na prezent ślubny.

10 pomysłów jak zapakować pieniądze w prezencie ślubnym

 1. Drobniaki

Jak zapakować pieniądze w prezencie

Pomysł jest prosty – rozmieniamy pieniądze na drobne i pakujemy do świnki-skarbonki. Druga opcja to zapakowanie drobniaków do ozdobnego woreczka (powstanie sakiewka pełna pieniędzy). Do takiej zwykłej plastikowej świnki spokojnie zmieścimy 500zł (tyle jest w śwince na zdjęciu), do tego jest ona tańsza od niejednej kartki z życzeniami (zobacz tutaj). Wady – drobniaki są bardzo ciężkie (trzeba wziąć to pod uwagę pakując je do woreczka).

2. Origami

1-2

Pieniądze możemy złożyć jak kartkę do origami. O tym, jak złożyć serduszka pisałam wcześniej (serduszka z banknotów w prostej kopercie z kółek), ale serca to nie jedyna możliwość! W Internecie jest mnóstwo pomysłów jak oryginalnie można złożyć banknoty – w kształcie garnitura i sukienki, zwierzątek, kwiatków i wielu, wielu innych. W zasadzie wszystkie pomysły z podręcznika do origami przeznaczone do prostokątnych kartek można spróbować poskładać z banknotów. Tak przygotowane zawiniątka pakujemy w ozdobne pudełeczko, zawieszamy w ramce czy ukrywamy między czekoladkami w bombonierce.

3. Zapuszkowane

1-3

Pieniądze można podarować w … zwykłej puszce! Jak przygotować taką puszkę pisałam już wcześniej (puszka z niespodzianką). Do zapakowania pieniędzy można wykorzystać także ozdobny słoik. Uwaga – do takiego opakowania wybieraj banknoty, nie drobniaki – ciężkie monety mogą uszkodzić opakowanie.

4. Miliony w ramce

1-4

Banknoty można złożyć tak, żeby napis utworzył kwotę 1.000.000zł. Całość wraz z życzeniami pakujemy do ozdobnej ramki, takiej jak na przykład ta (ramka – serce na 7 zdjęć):

1-4a

5. Dla miłośników zagadek

1-5

Jest to fajny pomysł dla Młodej Pary, która ma poczucie humoru a jednocześnie lubi zagadki logiczne. Pieniądze ukryte są w skarbonce, której otwarcie nie jest takie proste! Trzeba się namęczyć, żeby metalową kulką przejść trójwymiarowy labirynt. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak dzień po ślubie nowożeńcy otwierają prezenty ślubne, a naszego nie mogą otworzyć 🙂 i po kolei próbują przejść labirynt, żeby zobaczyć ile pieniędzy dostali. Skarbonkę – labirynt bez problemu kupisz w sklepach internetowych.

 6. Pudełko drobiazgów

jak zapakować pieniądze na prezent ślubny

Idea jest taka – robisz pudełko z przegródkami, albo kupujesz gotowe, na przykład takie jak na zdjęciu (dostępne tutaj). Do jednej z komórek wkładasz pieniądze, do pozostałych drobiazgi wraz z karteczką i śmiesznym podpisem. Co może znaleźć się w takim pudełku? Oto kilka pomysłów wraz z podpisami:

  • „Na kaca”- Aspiryna
  • „Coś słodkiego” – cukierki
  • „Na szczęście” – kupon totolotka
  • „Na zimowe wieczory” – torebki herbaty
  • „Na noc poślubną” – kostka kamasutry lub świeczki i płatki róż
  • „Na przyszłość” – smoczek dla niemowlaka
  • „Na zdrowie” – mały szampan lub kieliszki
  • „Na ból głowy” – Apap
  • „Na pamiątkę” – wspólne zdjęcie

7. Album

jak zapakować pieniądze na prezent ślubny - album

Piękny album na zdjęcia w którym ukryjemy pieniądze oraz karteczkę z życzeniami będzie świetną i użyteczną pamiątką. Przyda się później na wspólne zdjęcia. Album ze zdjęcia znajdziesz tutaj.

8. Dla numizmatyków

jak zapakować pieniądze na prezent ślubny - numizmatyka

Do zapakowania pieniędzy na ślub możesz użyć klaseru na banknoty! (znajdziesz go tutaj). Rozmień kwotę przeznaczoną na prezent na wszystkie możliwe banknoty i ułóż je w klaserze. Innym pomysłem jest wymiana pieniędzy na różne waluty czy użycie pamiątkowych monet.

9. Z bąbelkami

jak zapakować pieniądze na ślub - kieliszki

Pomysł jest prosty i bardzo efektowny. Kupujemy najmniejszego szampana w ładnej butelce. Teraz najprzyjemniejsza część – szampana wypijamy. Butelkę czyścimy, suszymy, możemy przygotować elegancką naklejkę. Do środka wkładamy pieniądze, do kompletu dokupujemy dwa kieliszki od szampana (na przykład takie jak na zdjęciu) i prezent gotowy.

10. Na złoto

jak zapakować pieniądze na prezent ślubny - sztabka złota

Sztabka złota w prezencie ślubnym to świetny pomysł – uniwersalny, piękny, na pewno się spodoba młodym, świetna inwestycja – a zarazem można szybko sprzedać i mieć pieniądze. Jeśli jednak nie chcesz od razu dawać w prezencie całej sztaby złota, możesz pieniądze podarować w skarbonce w takim właśnie kształcie (znaleźć ją możesz tutaj). Zawsze później można się pochwalić, że na prezent ślubny daliśmy sztabę złota.

 

Jeśli szukasz jeszcze innych pomysłów jak zapakować pieniądze na prezent ślubny, zajrzyj koniecznie na moją tablicę na Pintereście. Tam zebrałam jeszcze więcej pomysłów – m.in. pieniądze zapakowane w balonie, w pudełku po czekoladkach, kwiaty i ozdoby z banknotów i jeszcze więcej.

Jak zapakować pieniądze na ślub - pinterest