Jakie klocki Lego dla dziewczynki? 11 najciekawszych propozycji.

Klocki Lego to od wielu lat najlepszy prezent na wiele okazji – sprawdzi się wyśmienicie jako podarek pod choinkę, na urodziny czy dzień dziecka. Choć zestawów do wyboru jest mnóstwo, to jednak większość skierowana jest typowo dla chłopców – niewiele dziewczynek będzie chciało bawić się zestawami bitewnymi, skorpionami czy innymi potworami. Są też specjalne serie Lego dla dziewczynek jak i wśród uniwersalnych zestawów znaleźć można ciekawe propozycje dla młodych dam. Zapraszam na zestawienie 11 najciekawszych zestawów.

Lego dla malutkich dziewczynek (do 3 lat)

LEGO Duplo Zestaw na początek

Lego Duplo to trochę większe od tradycyjnych klocki, które doskonale mieszczą się w rączkach malutkich dzieci. Dla f-lego-duplo-zestaw-z-rozowymi-klockami-10571dziewczynki, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z klockami Lego, ten zestaw będzie najodpowiedniejszy. Zawiera 65 elementów, figurkę dziewczynki i króliczka. Będzie znakomitą bazą do wielu wspaniałych budowli. Zestaw nadaje się dla dziewczynek w wieku 1,5 roku – 5 lat.

LEGO Duplo Zestaw z Różowymi Klockami – już od 94,90zł

 LEGO Duplo Kreatywne Zwierzątka

f-lego-duplo-kreatywne-zwierzatka-10573

Wszystkie dziewczynki (i nie tylko dziewczynki) uwielbiają zwierzątka! Ten zestaw składa się z klocków, z których można w prosty sposób złożyć żyrafę, królika, psa i gąsienicę. Producent poleca klocki dla dzieci w wieku 1,5 roku – 5 lat, moim zdaniem najlepszy będzie dla dziewczynek do 3 lat.

LEGO Duplo Kreatywne Zwierzątka – od 59,00zł

 

LEGO Duplo Domek do Zabawy

f-lego-duplo-domek-do-zabawy-10505To chyba najciekawszy zestaw Lego Duplo dla dziewczynek – wymaga kreatywności i zajmuje na wiele godzin. Zadanie jest proste – trzeba zbudować dom dla rodziny składającej się z mamy, taty, córki i ich kota. Wariantów budowy nie ma końca – może być dom trzypiętrowy lub parterowy, z poddaszem, kuchnią i łazienką. W zestawie znajdują się wymienne tapety i wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Dla dziewczynek w wieku 2-5 lat

LEGO Duplo Domek do Zabawy – od 245zł

Inne zestawy Lego Duplo dla dziewczynek godne uwagi: Kawiarnia Myszki Minnie (od 75zł)Klinika dla Pluszaków (od 105zł) czy Księżniczki Disney’a Królewski zamek (od 189zł).

Lego dla dziewczynki w wieku przedszkolnym

LEGO Juniors Walizeczka Supermarket

f-lego-juniors-walizeczka-supermarket-10684

Lego Juniors to zestawy przeznaczone dla dzieci od 4 lat, które wyrastają już z Lego Duplo, ale dla których klasyczne Lego stanowić będzie jeszcze za duże wyzwanie. Znajdziemy kilka ciekawych zestawów przeznaczonych specjalnie dla dziewczynek. Moim zdaniem szczególnie wartym uwagi jest zestaw Supermarket – spakowany jest w specjalnej walizeczce, dzięki czemu przedszkolak może zabrać zestaw ze sobą (na przykład idąc w gości). Zestaw supermarket uczy przedsiębiorczości i zajmuje na długie godziny.

LEGO Juniors Walizeczka Supermarket – od 99zł

Inne zestawy Lego Juniors dla dziewczynek godne uwagi to: Disney Klocki Kareta Kopciuszka (od 109zł)Dom Rodzinny (od 143zł) czy Farma z Kucykiem (od 125zł).

LEGO Classic Kreatywne Budowanie w Jasnych Kolorach

f-lego-classic-kreatywne-budowanie-w-jasnych-kolorach-10694

Klasyczny zestaw klocków Lego, z którego zbudować można praktycznie wszystko. To aż 303 klocki, które przypadną dziewczynkom do gustu ze względu na jasne kolory.

 

LEGO Classic Kreatywne Budowanie w Jasnych Kolorach – od 79zł

 

LEGO Creator Zabawa w Kotka i Myszkę

df7b66ea-912f-4e77-8c52-9655d83123b8_f-lego-creator-zabawa-w-kotka-i-myszke-31021Lego Creator to zestawy, w których z jednych klocków możesz zbudować trzy różne konstrukcje. Zabawa w Kotka i Myszkę to zestaw zawierający aż 285 elementów. Kotek może robić różne miny, poruszać łapkami a później można go przekształcić w królika lub szczeniaczka. Zabawy nie będzie końca. Producent informuje, że to zestaw od 7 lat, jednak myślę, że rezolutna pięciolatka pod okiem rodziców spokojnie da sobie radę.

LEGO Creator Zabawa w Kotka i Myszkę – od 94,49zł

Inne ciekawe zestawy Lego Creator dla dziewczynek: Zwierzęta z lasu deszczowego (od 59zł)Zwierzęta z parku (od 61zł)

Lego dla uczennicy

LEGO Disney Princess Błyszczący Lodowy Zamek Elzy

f-lego-disney-princess-blyszczacy-lodowy-zamek-elzy-41062

Lego Disney Princess to seria przeznaczona dla fanek księżniczek z bajek Disney’a. Każdy z zestawów pozwoli zabrać małą dziewczynkę w cudny, bajkowy świat. Jednak hit nad hity i marzenie każdej małej dziewczynki to Lodowy Zamek Elzy. Z zestawem można zbudować zamek z soplowym drzewem, zjeżdżalnią, tajemnymi schodami i barem z lodami.

LEGO Disney Princess Błyszczący Lodowy Zamek Elzy – od 176zł

Inne ciekawe zestawy Lego z księżniczkami to: Pałac Dla Zwierząt Królewskich (od 99zł) czy Podmorski Pałac Arielki (od 229zł)

LEGO Friends Jacht

f-lego-friends-jacht-41015

Lego Friends to seria w całości przeznaczona dla dziewczynek. Zestawy przedstawiają pięć przyjaciółek – Mia, Stephanie, Olivia, Andrea i Emma w różnych wcieleniach. Znajdziemy tu wszystko to, co małe dziewczynki lubią najbardziej – wybieg dla modelek, akcesoria gwiazdy pop, cukiernię, centrum handlowe czy salon piękności. Zestaw z jachtem jest o tyle fajny, że pozwoli wciągnąć do zabawy tatę czy brata. LEGO Friends Jacht – od 399zł

Inne polecane zestawy Lego Friends: Dzikie Wodospady (od 85zł)Prywatny Samolot (od 108zł)Domek na drzewie (od 244zł) czy wspomniane wcześniej Centrum Handlowe Heartlake (od 389zł).

LEGO Elves Azari i Magiczna Piekarnia

f-lego-elves-azari-i-magiczna-piekarnia-41074

Lego Elves to seria, która pozwoli przenieść dziewczynkę w świat elfów. Zestaw Magiczna piekarnia pozwoli na wielogodzinną zabawę w wyrób pysznych wypieków z zaczarowanego pieca grzanego lawą. Dziewczynki będą zachwycone!

LEGO Elves Azari i Magiczna Piekarnia – od 159zł

Inne ciekawe zestawy Lego Elves – Farran i Dziupla z Kryształem (od 59zł), czy Zamek w Chmurach Skyry (od 349zł).

LEGO Scooby-doo Wehikuł Tajemnic

f-lego-scooby-doo-wehikul-tajemnic-75902

Jeśli dziewczynka lubi się bać i rozwiązywać zagadki razem ze Scooby-doo, to na pewno przypadnie jej do gustu ta seria klocków. Najważniejszym zestawem ulubionym i przez chłopców i przez dziewczynki jest wehikuł tajemnic, bez którego nie rozpocznie się żadna przygoda!

LEGO Scooby-doo Wehikuł Tajemnic od 259zł

 

LEGO Architecture Nowy Jork

f-lego-architecture-nowy-jork-21028A co ze starszymi dziewczynkami, które wyrosły już z księżniczek, elfów i innych bajek? Dla nich także znajdzie się coś godnego uwagi. Na pewno spodobają się zestawy, z których można zbudować charakterystyczne budowle świata. Zestawy składają się z bardzo wielu małych elementów, producent poleca serie od 11 lat, ale znam dziewięciolatki, które z pomocą rodziców układają takie skomplikowane modele. Na pewno nie jest to układanka na godzinę czy dwie, ale co najmniej na kilka dni, dlatego szczególnie nadają się dla cierpliwych dziewczynek.

LEGO Architecture Nowy Jork – od 218zł

Pozostałe zestawy z serii Architecture, które spodobają się dziewczynkom: Wenecja (od 131,51zł) czy Wieża Eiffla (od 165zł).