Jakie klocki na prezent – 22 wyjątkowe propozycje

Lubicie klocki? Osobiście jako dziecko uwielbiałam je układać, składać i oczywiście rozwalać. Do dziś uważam, że klocki to jeden z najlepszych prezentów dla kilkulatka (bardzo często polecam LEGO). Ale dziś mam prawdziwą petardę – 22 rodzaje absolutnie wyjątkowych klocków, których, mogę się założyć, że nie znałeś. Idealne na prezent dla przedszkolaka czy ucznia wczesnej podstawówki. Unikalne sposoby łączenia poszczególnych elementów sprawią, że staną się zabawką na długie godziny.

jakie klocki na prezent, ciekawe klocki

Klocki wafle, jeżyki, przyssawki i magiczne

Moje poszukiwania ciekawych klocków zaczęły się po tym, gdy córka przyniosła ze żłobka dwie połączone ze sobą kulki. Miały one wgłębienia, dzięki którym łączyły się w dość trwały sposób. Długo się zastanawiałam co to jest, dopiero panie w żłobku uświadomiły mnie, że to nowe klocki, które chwilowo są ulubioną zabawką maluchów. Zestaw zawierał kule, pierścienie, stożki i takie nasadki – głowy zwierząt. Wszystko było wyjątkowo przemyślane, ale nikt  nie mógł znaleźć opakowania z nazwą. Zaczęłam przeszukiwać Internet wpisując „klocki kule”, „okrągłe klocki”, itp. ale nie mogłam ich znaleźć. Dopiero przypadkiem odkryłam je w sklepie – nazywają się Funny Blocks i produkowane są przez firmę Wader. Inne niezwykłe klocki to klocki przyssawki, które można łączyć ze sobą na wiele sposobów, przyczepiać do szyby, podłogi czy biurka i tworzyć niesamowite kształty. Klocki jeżyki łączą się ze sobą za pomocą drobnych „kolców” całkiem jak na przykład dwie szczotki do włosów. Rewelacja. Z klocków wafli można tworzyć fajne budowle przestrzenne, a magiczne klocki działają na podobnej zasadzie jak Funny blocks – łączą się za pomocą wgłębień, a do tego są w wielu różnych ciekawych kształtach.

klocki wafle, jeżyki, przyssawki, magiczne, funny
1. WADER KLOCKI FUNNY BLOCKS

2. FAT BRAIN TOYS SQUIGZ BENDERS KLOCKI PRZYSSAWKI

3. MARIOINEX KLOCKI WAFLE

4. KLOCKI MAGICZNE KSZTAŁTY

5. WADER KLOCKI JEŻYKI

Klocki konstrukcyjne, listki i kwadraty

Idealne klocki dla małych wielbicieli geometrii i niezastąpiona pomoc w edukacji matematycznej. Do tego ciekawa zabawa na długie godziny. Klocki listki i klocki kwadraty łączą się ze sobą za pomocą „nacięć”. Daje to nieograniczone możliwości dla powstawanych budowli. Klocki tribi to zestaw kolorowych figur geometrycznych (kwadraty, trójkąty i pięciokąty), które nie dość, że łączą się w oryginalny sposób, to pozwalają na budowanie zarówno płaskich jak i przestrzennych obiektów, a nawet skomplikowanych budowli z ruchomymi elementami.

klocki konstrukcyjne, klocki listki, klocki kwadraty

6. TRIBI KLOCKI KONSTRUKCYJNE

7. WADER KLOCKI LISTKI

8. REKO WIELOKĄTNE KLOCKI KONSTRUKCYJNE

9. FAT BRAIN TOYS KLOCKI KWADRATY

Klocki gwiazdki, rzepy, plastry miodu

Oto kolejne klocki, które wyróżnia nowatorski sposób łączenia. Klocki gwiazdki łączą się ze sobą i pozwalają na tworzenie ciekawych łańcuchów, koron, kwiatków czy innych prostych konstrukcji. Bardzo ciekawe są klocki zoob – przypominają one trochę gwiazdki, ale to aż pięć rodzajów różnych klocków, które łączą się ze sobą na dwadzieścia różnych sposobów. Można z nich budować pojazdy, dinozaury, zwierzęta czy budowle. Klocki rzepy to doskonałe narzędzie do twórczych zabaw, z których można stworzyć praktycznie wszystko – zwierzaki i inne kolorowe obiekty. Łączą się one za pomocą malutkich haczyków, można je później łatwo rozłączyć, ale jedna uwaga – bardzo mocno przyczepiają się do włosów. Nadają się więc tylko dla starszych dzieci, które zrozumieją, że nie wolno ich wplatać we włosy. Klocki twig to z kolei moje ulubione narzędzie – to jedyne klocki, które można poznać od środka i budować na wylot. Uwaga – zabawa nimi wciąga też dorosłych 🙂

klocki gwiazdki, klocki rzepy, klocki zoob, klocki twig

10. FAT BRAIN TOYS KLOCKI HEXACTLY

11. KLOCKI TWIG

12. SPIN MASTER BUNCHEMS KOLOROWE RZEPY

13. KOLOROWE BALONIKI GWIAZDKI

14. KLOCKI ZOOB KLASYCZNE

Klocki konstrukcyjne, magnetyczne i wodne

Nic nie działa lepiej na wyobraźnię, jak niesamowite konstrukcje i to wykonane całkiem samodzielnie. Klocki koła zębate sprawdzą się do konstruowania „silników”, farm wiatrowych, mikserów, mierzenia siły wiatru czy innych konstrukcji. Tych w wersji hydro można używać do zabawy z wodą. Klocki magnetyczne łączą się za pomocą kulek z magnesem. Zabawy z magnesem wciągają małych i dużych, jest to więc świetny pomysł na zabawę podczas długich wieczorów.

klocki konstrukcyjne, klocki magnetyczne, klocki koła zębate, wodne

15. GEOMAG KLOCKI MAGNETYCZNE PANELS GLITTER

16. K’NEX COLLECT&BUILD HUŚTAWKA

17. GIGO KLOCKI KONSTRUKCYJNE SIŁA WIATRU

18. KORBO KLOCKI HYDRO

Klocki jak puzzle

Klocki typu clics, Meli, Plus Plus i Incastro, mimo, iż różnią się kształtem, łączy jedno – układają się jak puzzle.  Można z nich wyczarować konstrukcje płaskie i przestrzenne, takie jak samochód, dom, pałac, robot czy rakieta. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnych klocków plastikowych, nie posiadają połączeń, zaczepów, które sugerowałyby zastosowanie klocka i ograniczały dziecięcą wyobraźnię. Klocki te różnią się wielkością i kształtem – ale łączy je to, że stanowią doskonałą rozrywkę i są najbardziej rozchwytywanymi zabawkami w przedszkolu.
klocki puzzle, clics, plus plus, incastro, meli

19. CLICSTOYS WIADERKO 8 W 1 GLITTER

20. PLUS PLUS KLOCKI MIDI

21. MELI KLOCKI BASIC

22. INCASTRO KLOCKI INCASTRO CUBE XL

I jak, które klocki wybierzesz na prezent? Podobają Ci się te propozycje? Ja przyznam szczerze, sama bawiłabym się nimi godzinami 🙂

Na koniec mam jeszcze prośbę. Bardzo napracowałam się przy tym artykule więc jeśli podobają Ci się moje propozycje, kliknij przycisk „Lubię to” na facebooku i podziel się ze znajomymi.