Baseus Bowie E3 Czarne - bezprzewodowa głośność i długa żywotność akumulatora

Tekst

Baseus Bowie E3 Czarne to nowoczesne słuchawki bezprzewodowe, które zaskoczą Cię wysoką jakością dźwięku i ergonomiczną konstrukcją. Czy stabilna łączność Bluetooth i długi czas działania na baterii są dla Ciebie ważne? Przeczytaj naszą opinię na temat tych słuchawek.

Zalety:

 • arrowświetna jakość dźwięku
 • arrowlekka konstrukcja
 • arrowdługi czas pracy

Wady:

 • arrowbrak aktywnej redukcji szumów
 • arrowśrednia ergonomia

Producent Baseus gwarancją bezprzewodowej głośności

Firma Baseus to znany producent akcesoriów i gadżetów elektronicznych, który stawia na innowacyjność i najwyższą jakość swoich produktów. Najnowsze słuchawki Baseus Bowie E3 Czarne to kolejny przykład udanego połączenia nowoczesnych technologii z dbałością o każdy szczegół wykonania.

Te prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne zaskoczą Cię bogatym i donośnym dźwiękiem. Zawdzięczają to zastosowaniu nowoczesnych przetworników i wsparciu technologii Bluetooth 5.0, która zapewnia stabilne i szybkie parowanie oraz transmisję dźwięku w promieniu do 10 metrów.

Bezprzewodowa konstrukcja to także wygoda użytkowania. Słuchawki automatycznie włączają się i łączą ze źródłem dźwięku, gdy tylko umieścisz je w uszach. Żadnych kabli, żadnego zaczepiania - nic nie będzie Ci przeszkadzało w pełnej koncentracji na ulubionej muzyce.

Podwójne mikrofony gwarancją wyraźnych rozmów

Co ważne, słuchawki Baseus Bowie E3 świetnie sprawdzą się także podczas rozmów telefonicznych. Zastosowane w nich podwójne mikrofony skutecznie wyłapują głos i redukują szumy z otoczenia. Dzięki temu Twój rozmówca usłyszy Cię głośno i wyraźnie nawet w hałaśliwym miejscu.

To sprawia, że najnowsze słuchawki Baseusa są doskonałym rozwiązaniem zarówno do słuchania muzyki, jak i prowadzenia długich rozmów biznesowych czy prywatnych.

Żywotność akumulatora determinuje czas pracy

Kluczowym elementem każdych bezprzewodowych słuchawek jest ich akumulator. To właśnie jego pojemność determinuje, jak długo będziemy mogli cieszyć się ulubioną muzyką bez konieczności ładowania.

Baseus Bowie E3 zostały wyposażone w ogniwo 55 mAh, które pozwala na około 4 godziny nieprzerwanego działania. Jest to całkiem niezły wynik, zważywszy na kompaktowe rozmiary samych słuchawek. Co istotne, etui ładujące posiada dodatkowy akumulator o pojemności 350 mAh, dzięki czemu łączny czas pracy wydłuża się do około 20 godzin.

Szybkie ładowanie przez USB-C

Ładowanie odbywa się przez nowoczesne złącze USB-C. Pozwala ono na błyskawiczne uzupełnienie energii - wystarczy zaledwie półtorej godziny, aby w pełni naładować zarówno słuchawki, jak i etui.

Dzięki szybkiemu ładowaniu nigdy nie zabraknie Ci energii w trakcie dłuższego użytkowania słuchawek. Dodatkowym atutem jest obsługa standardu Qi, dzięki czemu możesz także ładować etui indukcyjnie za pomocą ładowarki bezprzewodowej.

Bezprzewodowa łączność i aktualizacja Bluetooth

Bezprzewodowe słuchawki działają w oparciu o technologię Bluetooth. Im nowsza jej wersja, tym lepsze parametry łączności można osiągnąć.

Baseus Bowie E3 wykorzystują moduł Bluetooth 5.0, który znacząco przewyższa parametrami swojego poprzednika. Przede wszystkim pozwala na 2-krotnie szybszą transmisję danych, co przekłada się na płynniejsze i pozbawione zakłóceń strumieniowanie dźwięku zwłaszcza plików w wysokiej jakości, np. aptX HD.

Bluetooth 5.0 charakteryzuje się także większą stabilnością połączenia i zasięgiem nawet do 10 metrów. Pozwala to używać słuchawek Baseus E3 nawet w sporym oddaleniu od źródła sygnału, nie tracąc przy tym ani odrobiny na jakości dźwięku.

Aktualizacja dzięki OTA

Co ciekawe, moduł Bluetooth obsługuje technologię OTA (Over-The-Air). Dzięki niej słuchawki będą mogły być aktualizowane za pomocą transmisji radiowej, bez konieczności podłączania do komputera. To gwarantuje, że będziesz cieszyć się przez lata najnowszym oprogramowaniem w swoich słuchawkach Baseus E3.

Słuchawki Baseus Bowie E3 są przykładem, że nawet niewielki gadżet może mieć wiele opcji, funkcji i aspektów technologicznych, na które warto zwrócić uwagę. Dobrze rozumiem to, szukając inspiracji na nowy sprzęt.

Energooszczędne słuchawki przeciwko-hałasowe

Podstawową cechą, której oczekujemy od słuchawek, jest oczywiście jakość dźwięku. Baseus Bowie E3 zostawiają w tej kwestii same pozytywne wrażenia.

Dźwięk jest ciepły, przejrzysty, z głębokim basem, który nadaje głębi utworom. Pod tym względem nowe słuchawki Baseusa nie ustępują droższej konkurencji, a wręcz momentami ją przewyższają.

Technologia CVC redukuje hałas

Co więcej, producent zintegrował w nich technologię CVC, czyli redukcję hałasu podczas rozmów. Dwa mikrofony przechwytują dźwięki z otoczenia i usuwają je z rozmowy. Dzięki temu jakość rozmów głosowych jest naprawdę dobra, nawet przy dużym otoczeniowym szumie.

Słuchawki mają również funkcję półprzewodnikowej redukcji szumów (ENC). Co prawda nie można porównywać jej do aktywnych systemów ANC z bardziej zaawansowanych słuchawek, ale częściowo wygłusza i tłumi otoczenie, poprawiając doznania muzyczne.

Mikrofon z funkcją redukcji szumów rozmów

Wcześniej już wspomniałem, że Baseus Bowie E3 otrzymały podwójne system mikrofonów. Ich zadaniem jest ułatwienie prowadzenia rozmów telefonicznych w różnych warunkach.

Pierwszy mikrofon odpowiada za przechwytywanie głosu. Jego charakterystyka została zoptymalizowana, dzięki czemu kierunkowo selektywnie zbiera on fale dźwiękowe. Drugi mikrofon "nasłuchuje" szumów i odgłosów otoczenia.

Konwersacje bez zakłóceń

Te dane pozwalają na skuteczne wyeliminowanie z rozmowy większości tych niepożądanych elementów. Rozmówca słyszy Twój głos bardzo czysto i wyraźnie, a wszelkie hałasy czy szumy w tle są tłumione do minimum.

To szczególnie przydatna cecha na przykład podczas prowadzenia rozmów biznesowych w wyjątkowo głośnym otoczeniu, takim jak lotnisko, ulica, restauracja. Dzięki redukcji szumów drugiego mikrofonu, nic nie będzie przeszkadzało w skupieniu się na treści konwersacji.

 • Funkcje rozmów:
  • Podwójne mikrofony
  • Mikrofon kierunkowy
  • Mikrofon redukcji szumów
  • Technologia CVC

Wygoda i ergonomia konstrukcji przez cały dzień

Oprócz dobrej jakości dźwięku kluczową cechą bezprzewodowych słuchawek jest wygoda użytkowania. Nic bowiem nie jest tak frustrujące, jak słuchawki które po chwili zaczynają wywoływać ból w uszach i, mimo że brzmią dobrze, wyjmujemy je po 20 minutach korzystania.

Na szczęście Baseus Bowie E3 radzą sobie z tym problemem przyzwoicie. Przede wszystkim ważą zaledwie 4 gramy za sztukę. Dolna część słuchawki została nieco wydłużona, dzięki czemu stabilnie dopasowuje się w małżowinie usznej.

Bezpieczne i niewyczuwalne

Jednocześnie masywne, obłe kształty górnej części oraz brak ostrych krawędzi sprawiają, że nie czuć ich obecności w uszach przez długi czas. Nawet po kilku godzinach użytkowania nie odczuwałem dyskomfortu ani lekkiego nawet ucisku.

Dlatego uważam, że nowe słuchawki Baseus świetnie sprawdzą się także w długiej, całodziennej eksploatacji bez obaw o rosnącą w ciągu dnia irytację i ból.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Po przetestowaniu słuchawek Baseus Bowie E3 muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem ich możliwości. Świetna jakość dźwięku, nowoczesne funkcje oraz wygodna konstrukcja to mocne argumenty przemawiające za tym modelem. Dodatkowo atrakcyjna cena stawia je w ścisłej czołówce rankingów opłacalności.

Zdecydowanie polecam te słuchawki osobom aktywnym, które poszukują poręcznego gadżetu do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów w biegu. Świetnie sprawdzą się także u uczniów oraz studentów. Jednym słowem - to uniwersalny wybór dla każdego.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci podjąć dobrą decyzję odnośnie zakupu tych słuchawek. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po ten model - na pewno nie pożałujesz.

Najczęstsze pytania

Słuchawki Bowie E3 umożliwiają około 4 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki lub rozmów na jednym ładowaniu. Dodatkowo etui ładujące ma wbudowany akumulator o pojemności 350 mAh. Pozwala to na łącznie nawet 20 godzin pracy urządzenia bez ładowania.

Słuchawki Baseus E3 wyposażono w moduł nowoczesnego standardu Bluetooth 5.0, który zapewnia stabilne połączenia bezprzewodowe oraz szybszą od poprzednich wersji transmisję dźwięku na odległość do 10 metrów od źródła sygnału.

Niestety, E3 nie mają aktywnej redukcji szumów ANC. Zastosowano w nich jednak technologię ENC (półprzewodnikowa redukcja szumów), która częściowo tłumi odgłosy otoczenia, poprawiając komfort słuchania muzyki.

Model Bowie E3 świetnie nadaje się do aktywności fizycznej dzięki wodoodpornej konstrukcji (IPX4), ergonomicznemu kształtowi oraz dodatkowemu silikonowemu uchwytowi zabezpieczającemu słuchawki przed wypadnięciem z uszu w trakcie ćwiczeń.

Tak, słuchawki mają wbudowane fizyczne przyciski zlokalizowane na ich dolnej części. Służą one do regulacji głośności, odbierania połączeń, wstrzymywania i wznawiania muzyki, czy aktywowania asystenta Google lub Siri w zależności od smartfona.

Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Tworzę magiczne chwile poprzez idealnie dobrane prezenty. Na blogu znajdziesz inspiracje i porady, by sprawić uśmiech bliskim osobom. Razem uczynimy każdą okazję niezapomnianą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Słuchawki HiFiMan HE400se - nasza recenzja modelu z przetwornikami planarnymi

Słuchawki HiFiMan HE400se - nasza recenzja modelu z przetwornikami planarnymi

Słuchawki HiFiMan HE400se to świetny wybór dla audiofilów poszukujących referencyjnej jakości dźwięku w atrakcyjnej cenie. Ich największymi zaletami są neutralna barwa, szczegółowość i przestronna scena. Jak grają na co dzień? Jak wypadają pod względem ergonomii i wygody użytkowania? W naszej recenzji przeczytasz wszystko na temat tych świetnie ocenianych słuchawek planarno-dynamicznych. Zachęcamy do lektury!

Apple AirPods Max - Wysoki poziom audio bezprzewodowo i aktywna redukcja szumów

Apple AirPods Max - Wysoki poziom audio bezprzewodowo i aktywna redukcja szumów

Apple AirPods Max to obecnie jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek nausznych na rynku. Oferują kinowe wrażenia dźwiękowe, skuteczną redukcję hałasu i elegancki, minimalistyczny design. Jak długo działają na baterii? Jak wypadają pod względem wygody noszenia? Jakie mają funkcje? Zachęcam do zapoznania się z naszymi szczegółowymi opiniami na temat tych rewelacyjnych słuchawek poniżej.

Recenzja słuchawek Audio-Technica ATH-S220BT z funkcją ANC

Recenzja słuchawek Audio-Technica ATH-S220BT z funkcją ANC

Szukasz dobrych słuchawek bezprzewodowych z aktywną redukcją szumów w atrakcyjnej cenie? Audio-Technica ATH-S220BT to świetny wybór. Zastanawiasz się jaka jest ich jakość dźwięku, wygoda noszenia, czy skuteczność ANC? Przeczytaj naszą recenzję, w której szczegółowo opisaliśmy zalety tych słuchawek.

Nowe słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 720BT od 245 zł - pełna recenzja i opinie użytkowników

Nowe słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 720BT od 245 zł - pełna recenzja i opinie użytkowników

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 720BT to bardzo dobry wybór dla osób ceniących wygodę i dobrą jakość dźwięku. Jakie są ich największe zalety i wady? Sprawdź w naszej recenzji, czy warto je kupić. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, w którym znajdziesz szczegółowy test tych słuchawek.