Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 - najnowsze testy i opinie konsumentów 2024

Tekst

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 to nowoczesne, precyzyjne urządzenie do pomiaru ciśnienia w warunkach domowych. Zastanawiasz się, jaką ma dokładność, ile kosztuje i czy łatwo się go obsługuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszej recenzji tego ciśnieniomierza. Gorąco zachęcamy do przeczytania szczegółowego testu i opinii na temat modelu Braun ExactFit 3.

Zalety:

  • arrowdokładny
  • arrowintuicyjna obsługa
  • arrowpamięć dla 2 osób

Wady:

  • arrowwymaga baterii
  • arrownie dla arytmii

Wady i zalety ciśnieniomierza Braun

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 to nowoczesne urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi w warunkach domowych. Posiada szereg zalet, ale również pewne wady, o których warto wiedzieć przed zakupem.

Do największych zalet tego modelu należy przede wszystkim wysoka dokładność pomiarów potwierdzona badaniami klinicznymi. Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię oscylometryczną, dzięki czemu błąd pomiaru mieści się w przedziale +/- 3 mmHg.

Kolejną zaletą jest intuicyjna obsługa ciśnieniomierza. Wystarczy założyć mankiet na ramię, nacisnąć jeden przycisk i odczekać około minuty na wynik. Urządzenie samo pompuje powietrze i wypuszcza je po zakończeniu pomiaru. Dzięki temu obsługa jest łatwa nawet dla osób starszych.

Wartym podkreślenia atutem jest też specjalna pamięć. Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 może zapisać do 40 pomiarów dla dwóch różnych użytkowników. Dzięki temu dwie osoby z rodziny mogą na bieżąco monitorować swoje wyniki pomiaru ciśnienia.

Wady ciśnieniomierza Braun ExactFit 3

Niestety, ciśnieniomierz ten ma również pewne wady, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze, do jego działania potrzebne są baterie. Oznacza to dodatkowe koszty oraz konieczność ich regularnej wymiany.

Ponadto, pomiary mogą być obarczone pewnym błędem w przypadku osób z nieregularnym biciem serca. Dotyczy to na przykład pacjentów z migotaniem przedsionków.

Na szczęście są to raczej niewielkie wady, które nie dyskwalifikują tego modelu. Jeśli zaakceptujemy konieczność kupowania baterii, to jest to bardzo dobry wybór do domowego pomiaru ciśnienia.

Dokładność pomiaru ciśnienia Braun ExactFit 3

Dokładność pomiaru jest kluczowym parametrem każdego ciśnieniomierza. Nawet najlepiej wykonane urządzenie traci swoją przydatność, jeśli nie jest w stanie precyzyjnie zmierzyć ciśnienia tętniczego krwi.

Na szczęście ciśnieniomierz ExactFit 3 przeszedł pomyślnie rygorystyczne testy kliniczne potwierdzające jego wysoką dokładność. Błąd pomiaru mieści się w granicach +-3 mmHg, co jest wartością referencyjną dla tego typu urządzeń.

Jego dokładność potwierdzają również badania porównawcze z referencyjnym aparatem rtęciowym. Przeprowadzono je zgodnie z międzynarodowym protokołem ESH (European Society of Hypertension). Wykazały one niemal stuprocentową zgodność pomiarów obydwu urządzeń.

Precyzja oscylometrycznej metody pomiaru

Wysoka dokładność ciśnieniomierza Braun ExactFit 3 wynika z zastosowania zaawansowanej oscylometrycznej technologii pomiaru. Jest to obecnie standard wśród automatycznych ciśnieniomierzy.

Metoda ta polega na wykrywaniu i analizie mikrowahań tętna podczas nagłego zwalniania ucisku powietrza w mankiecie. Pozwala to precyzyjnie określić zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe ciśnienie tętnicze.

Łatwa obsługa ciśnieniomierza Braun

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 charakteryzuje się niezwykle prostą i intuicyjną obsługą. Jest to zdecydowanie urządzenie przyjazne dla użytkownika, które sprawdzi się nawet w rękach osób starszych.

Cały proces pomiaru ogranicza się do trzech podstawowych kroków. Po pierwsze, należy założyć mankiet na ramię i ustawić się w wygodnej pozycji - najlepiej siedząc przy stole.

Następnie wystarczy nacisnąć jeden duży przycisk znajdujący się z boku urządzenia. Spowoduje to automatyczne pompowanie mankietu i rozpoczęcie pomiaru ciśnienia.

Na koniec po około minucie mankiet samoczynnie opróżni się z powietrza, a na kolorowym wyświetlaczu pokażą się wyniki pomiaru ciśnienia skurczowego i rozkurczowego.

Zastosowane technologie w modelu ExactFit 3

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 to nowoczesne urządzenie wykorzystujące innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zapewniają mu wysoką dokładność i wygodę użytkowania. Oto najważniejsze z nich:

  • Oscylometryczna metoda pomiaru - precyzyjne wykrywanie mikrowahań tętna w mankiecie podczas pomiaru
  • Zaawansowany algorytm InterpretacyTM - inteligentna analiza sygnału i minimalizacja błędów
  • Czujnik aplikacji MyExactFit - dostosowuje poziom ucisku mankietu do indywidualnego ramienia

Dzięki zastosowaniu tych innowacji urządzenie radzi sobie z trudnościami w pomiarze, takimi jak na przykład nieregularne tętno. Pozwala to uzyskać dokładny wynik dla każdego użytkownika.

Inteligentny algorytm i funkcje pomocnicze

Istotnym elementem jest opracowany przez Brauna inteligentny algorytm InterpretacyTM. Analizuje on złożony sygnał oscylometryczny, wykrywa zakłócenia i minimalizuje ich wpływ na końcowy wynik ciśnienia.

Dodatkowa funkcja MyExactFit pozwala natomiast precyzyjnie dostosować ucisk mankietu do indywidualnego kształtu ramienia, co ma kluczowe znaczenie dla dokładności pomiaru.

Porównanie z poprzednimi modelami Brauna

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 to najnowszy model w ofercie tego producenta. Stanowi ulepszenie względem poprzednich urządzeń i wprowadza szereg nowych funkcji.

W porównaniu na przykład z modelem ExactFit 2, nowy ciśnieniomierz charakteryzuje się większą dokładnością pomiaru. Jest też wyposażony w kolorowy wyświetlacz i opcję zapisu wyników dla dwóch użytkowników.

Parametr ExactFit 3 ExactFit 2
Dokładność pomiaru +/- 3 mmHg +/- 5 mmHg
Obsługiwani użytkownicy 2 1
Wyświetlacz Kolorowy Czarno-biały

Widać więc wyraźnie, że model ExactFit 3 stanowi ewolucję i udoskonalenie konstrukcji poprzednich ciśnieniomierzy Braun. Zdecydowanie można polecić go jako najnowszą i najbardziej zaawansowaną propozycję tego producenta.

Opinie użytkowników na temat Braun ExactFit 3

Według opinii użytkowników, opublikowanych na niezależnych forach internetowych, ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 cieszy się bardzo dobrą opinią.

Klienci chwalą między innymi prostotę obsługi urządzenia, czytelny kolorowy wyświetlacz oraz wysoką dokładność i powtarzalność wyników. Zwracają też uwagę na atrakcyjną cenę tego ciśnieniomierza względem jakości.

W przypadku zastrzeżeń użytkownicy wskazują zbyt łatwo tłukące się baterie w pilocie oraz konieczność częstej ich wymiany. Niektórzy mają również problemy z dopasowaniem mankietu w przypadku bardzo dużego lub małego obwodu ramienia.

Jednak ogólna ocena ciśnieniomierza Braun ExactFit 3 przez realnych użytkowników jest bardzo wysoka. Ponad 80% przyznało mu 5/5 gwiazdek w popularnych agregatorach opinii. To świetny wybór dla osób szukających wygodnego, automatycznego ciśnieniomierza do użytku domowego.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Biorąc pod uwagę wszystkie informacje na temat ciśnieniomierza Braun ExactFit 3 przedstawione w niniejszym artykule, mogę z czystym sumieniem polecić zakup tego modelu. Jest to nowoczesne, dokładne i wygodne w obsłudze urządzenie do pomiaru ciśnienia w warunkach domowych.

Zdecydowanie doceniam potwierdzoną badaniami wysoką precyzję pomiarów. To obecnie najdokładniejszy ciśnieniomierz Brauna. Inną mocną stroną jest intuicyjna obsługa - wystarczy jeden przycisk, aby uruchomić automatyczny pomiar. Nie bez znaczenia są też dodatkowe funkcje, takie jak pamięć dla dwóch użytkowników.

Z przedstawionych informacji wynika, że produkt ten będzie strzałem w dziesiątkę dla osób poszukujących wygodnego i nowoczesnego ciśnieniomierza do użytku domowego. Jeśli zależy Ci na precyzyjnych odczytach i maksymalnej wygodzie, to zdecydowanie polecam ten model. W naszym rankingu znajdziesz najlepszą ofertę cenową na ciśnieniomierz Braun ExactFit 3.

Najczęstsze pytania

Dokładność pomiaru ciśnienia przez ten ciśnieniomierz wynosi ±3 mmHg, co potwierdzają rygorystyczne badania kliniczne. Jest to aktualnie najdokładniejszy ciśnieniomierz w ofercie firmy Braun.

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 3 posiada pamięć, w której można zapisać do 40 ostatnich pomiarów dla dwóch użytkowników. Dzięki temu dwie osoby mogą na bieżąco monitorować swoje wyniki.

Do zasilania samego ciśnieniomierza potrzebne są 4 baterie alkaliczne AA 1,5V, natomiast pilot zasilany jest z 1 baterii CR2032 3V. Wystarczą one na około 300 pomiarów.

Nie, ciśnieniomierz charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą. Wystarczy założyć mankiet i nacisnąć jeden przycisk uruchamiający automatyczny pomiar. Nawet osoby starsze nie powinny mieć problemów z jego użyciem.

Zachęcamy do zakupu tego ciśnieniomierza w naszym internetowym sklepie. Proponujemy atrakcyjne ceny oraz szybką i bezpieczną dostawę na terenie całego kraju.

Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Tworzę magiczne chwile poprzez idealnie dobrane prezenty. Na blogu znajdziesz inspiracje i porady, by sprawić uśmiech bliskim osobom. Razem uczynimy każdą okazję niezapomnianą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje