Recenzja robota sprzątającego iRobot Roomba 671 - Idealny w 2024 do mieszkania

Tekst

Robot sprzątający iRobot Roomba to doskonały pomocnik w utrzymywaniu czystości w domu. Posiada zaawansowane technologie i skutecznie usuwa zabrudzenia. Jaki model wybrać? Jakie funkcje są najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszej recenzji tego urządzenia. Przeczytaj i wybierz inteligentnego odkurzacza idealnego do Twojego mieszkania.

Zalety:

  • arrowskuteczność sprzątania
  • arrowczujniki antykolizyjne
  • arrowsterowanie aplikacją

Wady:

  • arrowwysoka głośność pracy
  • arrownie pokonuje schodów

Ocena nawigacji i sprzątania robota iRobot Roomba 671

Robot sprzątający iRobot Roomba 671 charakteryzuje się dobrą nawigacją i skutecznością sprzątania. Posiada czujniki pozwalające na omijanie przeszkód oraz technologię Dirt Detect, dzięki której wykrywa bardziej zabrudzone miejsca i intensywniej je czyści.

Roomba porusza się po mieszkaniu wzdłuż ścian, zmieniając kierunek przy napotkaniu przeszkody. Czujniki antykolizyjne zapobiegają uderzaniu w meble. Odkurzacz automatycznie wraca do stacji ładującej, gdy poziom baterii jest niski.

Sprawne omijanie przeszkód

Dzięki czujnikom podczerwieni i nasadkom zderzakowym Roomba sprawnie omija nogi krzeseł i stołów, nie wpadając w pułapki. Płynnie zmienia kierunek jazdy, aby kontynuować sprzątanie pomieszczenia.

Gdy natrafi na dywan, automatycznie zwalnia, aby dokładnie wyczyścić włókna. Nie ma problemu z pokonywaniem progów drzwi o wysokości do 2 cm.

Moc ssania i pojemność baterii Roombów

iRobot Roomba 671 został wyposażony w silnik ssący o mocy 1750 Pa, co zapewnia skuteczne zbieranie kurzu, sierści i innych zabrudzeń. Większość posiadaczy jest zadowolona z siły ssania tego modelu.

Akumulator litowo-jonowy pozwala na 90 minut pracy pomiędzy ładowaniami. To wystarczający czas, aby posprzątać mieszkanie lub dom o powierzchni do 75 m2. Gdy poziom naładowania baterii jest niski, Roomba automatycznie wraca do stacji ładującej.

Łatwe opróżnianie zbiornika na kurz

Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia w Roombie 671 wynosi 0,6 l. Jest on łatwy do wyjęcia i opróżnienia - wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający. Filtr HEPA zatrzymuje nawet drobne cząsteczki kurzu.

Dzięki temu, alergicy mogą odetchnąć z ulgą - podczas sprzątania drobny kurz nie wydostaje się z powrotem do pomieszczenia.

Czyszczenie różnych typów podłóg

Inteligentny odkurzacz iRobot świetnie radzi sobie z czyszczeniem paneli podłogowych, płytek, wykładzin dywanowych oraz podłóg z różnych materiałów.

Dopasowuje tryb pracy do wykrytego rodzaju podłogi. Wyposażone szczotki boczne pozwalają dotrzeć do krawędzi i narożników, gdzie gromadzi się najwięcej zabrudzeń i sierści zwierząt domowych.

Posiadacze psów i kotów szczególnie doceniają skuteczność Roombów w usuwaniu sierści ze skomplikowanych miejsc w domu.

Obsługa za pomocą aplikacji mobilnej

Za pomocą aplikacji mobilnej iRobot HOME można sterować pracą Roombów i personalizować ich ustawienia. Dzięki niej można uruchamiać lub zatrzymywać odkurzacz, ustawiać harmonogram sprzątania oraz otrzymywać raporty.

Aplikacja pozwala na wyznaczanie wirtualnych ścian, dzięki czemu Roomba nie będzie wjeżdżał w niepożądane strefy. Można też zdalnie aktywować tryb sprzątania miejscowego.

Wygodne funkcje sterowania

  • Rozpoczynanie i kończenie cyklu sprzątania jednym kliknięciem
  • Zdalne wysyłanie Roombów do ładowania lub konkretnej lokalizacji
  • Podgląd aktualnej pozycji urządzenia na mapie mieszkania

Idealny do małych i średnich mieszkań

iRobot Roomba 671 doskonale nadaje się do utrzymywania czystości w mieszkaniach, domach jednorodzinnych o powierzchni do 75 metrów kwadratowych. Świetnie radzi sobie ze sprzątaniem 1-2 pokojów.

Dzięki kompaktowym rozmiarom (średnica 34 cm) bez problemu wjedzie pod większość mebli, łóżek i szaf. Jest to więc idealny wybór dla singli i małych rodzin mieszkających w niewielkich lokumach.

Wady i zalety według przetestowanych opinii

iRobot Roomba 671 cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Chwalą jego łatwość obsługi, skuteczność sprzątania i bogaty zestaw funkcjonalności. Niektórzy podkreślają niezawodność i wytrzymałość tego modelu.

Jako największą wadę podają dosyć wysoką głośność pracy na najwyższym biegu. Na szczęście w trybie cichym hałas jest znacznie mniejszy.

Model ten zbiera też pozytywne opinie od alergików - skutecznie usuwa roztocza i drobny kurz z podłóg oraz dywanów, poprawiając jakość powietrza w domu.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Po przeczytaniu tego artykułu nie powinno być wątpliwości - iRobot Roomba 671 to świetny wybór dla osób poszukujących robota sprzątającego do mieszkania. Skutecznie usuwa kurz, sierść i inne zabrudzenia z podłóg twardych i dywanów. Posiada bogaty zestaw sensorów i zaawansowane funkcje, które sprawiają, że sprzątanie jest prostsze niż kiedykolwiek.

Szczególnie polecam ten model singlom oraz małym rodzinom mieszkającym w niewielkich mieszkaniach lub domach. Dzięki kompaktowym rozmiarom bez problemu dotrze do trudno dostępnych miejsc. Łatwa obsługa, niezawodność i atrakcyjna cena to jego dodatkowe atuty.

Jeśli więc szukasz robota, który odciąży Cię ze sprzątania i pozwoli zaoszczędzić czas, to iRobot Roomba 671 jest idealnym rozwiązaniem. Gorąco polecam sprawdzić modele z naszego rankingu i wybrać najlepszy dla siebie.

Najczęstsze pytania

Ten model sprawdza się idealnie w mieszkaniach i domach o powierzchni do 75 m2. Jego akumulator wystarcza na 90 minut pracy, więc bez trudu posprząta 1-2 pokoje podczas jednego cyklu.

Niestety Roomba 671 nie potrafi pokonywać schodów. Za to doskonale radzi sobie z wszelkimi typami podłóg twardych i dywanami. Automatycznie rozpoznaje rodzaj powierzchni i dopasowuje tryb pracy.

Standardowy poziom głośności tego modelu wynosi 71-75 dB. Można go obniżyć aktywując tryb cichy – wówczas hałas spada do około 65 dB. To całkiem przyzwoity wynik jak na tego typu urządzenia.

Tak, w komplecie dostajemy stację ładującą Home Base, która umożliwia automatyczne doładowywanie akumulatora Roombów. Dzięki niej odkurzacz sam wraca do bazy, gdy tylko zabraknie energii.

Polecamy skorzystać z ofert przedstawionych w naszym rankingu. Znajdziesz tam najkorzystniejsze cenowo oferty sprawdzonych sklepów internetowych i stacjonarnych.

Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Tworzę magiczne chwile poprzez idealnie dobrane prezenty. Na blogu znajdziesz inspiracje i porady, by sprawić uśmiech bliskim osobom. Razem uczynimy każdą okazję niezapomnianą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Robot odkurzający Xiaomi S10 - recenzje i opinie 2024

Robot odkurzający Xiaomi S10 - recenzje i opinie 2024

Xiaomi S10 to świetny wybór dla każdego poszukującego nowoczesnego odkurzacza automatycznego. Jak długo jest w stanie pracować na jednym ładowaniu? Czy poradzi sobie z dywanami i twardymi podłogami? Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się więcej na temat możliwości tego modelu.

Recenzja Roomba j9+ najlepszego robota sprzątającego 2024

Recenzja Roomba j9+ najlepszego robota sprzątającego 2024

Recenzja Roomba j9+ najlepszego robota sprzątającego 2024. Szukasz sprawdzonego i nowoczesnego robota, który w pełni zautomatyzuje sprzątanie w Twoim domu? Zastanawiasz się, jakie są rzeczywiste możliwości i ograniczenia Roommy j9+? Chcesz poznać opinię na temat designu, oprogramowania oraz codziennego użytkowania tego modelu? Zapraszamy do lektury naszej obszernej recenzji!

Recenzja Dreame W10 z funkcją mopowania w 2024. Czy warto kupić? Opinie

Recenzja Dreame W10 z funkcją mopowania w 2024. Czy warto kupić? Opinie

Dreame W10 to nowoczesny, zaawansowany technologicznie robot sprzątający z funkcją mopowania. Sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Zastanawiasz się pewnie, jakie ma funkcje, parametry i możliwości? Jaka jest jego cena i czy warto go kupić? Przeczytaj naszą obszerną recenzję robota Dreame W10 i sprawdź, czy jest to model dla Ciebie.