Pomysły na prezent dla czterolatka. Co dać czteroletniemu chłopcu?

Zastanawiasz się, jakie pomysły na prezent dla czterolatka będą najlepsze? Co dać czteroletniemu chłopcu na urodziny czy pod choinkę? Zobacz koniecznie nasze propozycje.

Pomysły na prezent dla czterolatka – klocki

Klocki LEGO to zawsze idealny pomysł na prezent dla każdego chłopca – bawi i tych dużych i tych młodszych. Jednak dostaję wiele pytań o to, jaki zestaw będzie nadawał się właśnie dla czterolatka – Duplo będzie już trochę za duże i za łatwe, a zwykłe LEGO zbyt skomplikowane. A nie ma nic gorszego niż zabawa klockami z czterolatkiem w której to dorośli muszą budować. Ale jest na to doskonałe rozwiązanie – LEGO Juniors. Są to zestawy idealne dla czterolatków – dużo prostsze do złożenia niż zwykłe LEGO, a mimo wszystko są kompatybilne ze wszystkimi późniejszymi zestawami (nie łączą się tylko z Duplo). Oprócz tego zabawę na wiele godzin mogą zapewnić klocki magnetyczne oraz klocki typu „clics”. Wiem, że te ostatnie robią furorę w przedszkolach – naprawdę widziałam jakie cuda czterolatki potrafią z nich wyczarować – od całych kolorowych dywanów, przez pojazdy, budowle, obroże dla pluszaków. Po prostu wszystko, dlatego warto od razu kupić największe opakowanie (choć to spory wydatek).

pomysły na prezent dla czterolatka, klocki dla 4latka
1. LEGO JUNIORS CZERWONA WALIZKA

2. LEGO JUNIORS RACE CAR RALLY WYŚCIGI SAMOCHODOWE

3. SUPERMAG MAXI KLOCKI MAGNETYCZNE ZESTAW

4. CLICS KLOCKI BELGIA ROLLERBOX EL CB-800

Pomysły na prezent dla czterolatka – chłopięce marzenia

Gdyby zapytać czterolatka kim chce zostać w przyszłości, prawdopodobnie odpowie że policjantem, kierowcą rajdowym, mechanikiem samochodowym tudzież astronautą lub strażakiem. Warto więc wybierać zabawki zgodne z zainteresowaniami dziecka – wtedy mamy większe szanse, że zabawa zajmie go na dłużej. Jeśli jeszcze nie ma warsztatu czy komisariatu policji – to warto kupić. Fenomenem są dla mnie zestawy Hot Wheels – niby niepozorne samochodziki a chłopcy je uwielbiają.

pomysły na prezent dla czterolatka, zestawy dla chłopca

5. KLEIN WARSZTAT BOSCH

6. MATTEL HOT WHEELS SUPER LOOP WYRZUTNIA

7. PLAYMOBIL POLICJA KOMISARIAT

8. SMALL FOOT DESIGN RAKIETA KOSMICZNA

Pomysły na prezent dla czterolatka – zestawy kreatywne

Oto pomysły na prezentowe zestawy do zabaw kreatywnych z 4 latkiem. Przede wszystkim na pewno na topie będzie wciąż ciastolina, można spokojnie podarować trudniejszy zestaw, na przykład dentystę. Dużo frajdy dają zestawy do samodzielnego montażu, na przykład taki z samolotem i wkrętarką – można go w nieskończoność składać i rozkładać. Dla chłopców, którzy lubią rysować i malować przyda się zestaw małego artysty. A na koniec coś bardzo kreatywnego – teatrzyk cieni. Moim zdaniem rewelacja!

pomysły na prezent dla czterolatka, zestawy kreatywne dla 4latka

9. HAPE ZESTAW MAŁEGO ARTYSTY

10. B.TOYS SAMOLOT DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU

11. PLAY-DOH DENTYSTA

12. MOULIN ROTY TEATRZYK CIENI – CYRK

Pomysły na prezent dla czterolatka – gry drewniane

Oto moje najlepsze propozycje jeśli chodzi o gry dla czterolatka. Przede wszystkim Zwierzak na zwierzaku – są to przepiękne, drewniane figurki zwierzątek, z których trzeba zbudować wieżę. Komu się to nie uda i wieża się rozsypie – przegrywa. Ale nie myślcie, że gra jest taka banalnie prosta – nic bardziej mylnego! Zresztą możecie spróbować sami zagrać z czterolatkiem i zobaczycie, że to wcale takie proste nie jest. Kolejna propozycja to gry, w których trzeba ułożyć drogę. Prostsza to w zasadzie układanka labiryntów Znajdź drogę, wraz z planszami zawierającymi zadania. Trudniejsza (z tekturowymi planszami i drewnianymi pionkami) to Dzieci z Carcassonne, czyli dziecięca wersja strategicznego klasyka. Na koniec zabawa dla całej rodziny, czyli Stuku – Puku, gra- przybijanka.
pomysły na prezent dla czterolatka, gry drewniane dla 4latka

13. GOKI ZNAJDŹ DROGĘ PUZZLE

14. ZWIERZAK NA ZWIERZAKU

15. GRANNA GRA STUKU PUKU

16. DZIECI Z CARCASSONNE

Pomysły na prezent dla czterolatka – gry zręcznościowe

Osobiście nie przepadam za takimi grami. Ale nie mogło ich zabraknąć w tym zestawieniu, bo dzieciaki je po prostu uwielbiają. Oto najpopularniejsze gry zręcznościowe dla czterolatków.

pomysły na prezent dla czterolatka, ry zręcznościowe dla 4latka

17. BANDAI SZALONE ŻABKI

18. MATTEL PIRANIE ATAKUJĄ

19. MATTEL SPADAJĄCE MAŁPKI ORYGINAŁ

20. HASBRO GRA ELEFUN&FRIENDS ELEFUN

 

pomysły na prezent dla czterolatka, prezent dla 4latka

Jak myślicie, jakie jeszcze prezenty spodobają się czterolatkom? Macie jeszcze jakieś sprawdzone pomysły?