Pomysły na prezent dla czterolatki. Co dać czteroletniej dziewczynce?

Zastanawiasz się, jakie pomysły na prezent dla czterolatki sprawdzą się najlepiej? Szukasz idealnego prezentu dla czteroletniej dziewczynki pod choinkę, na urodziny czy Dzień Dziecka? Zobacz 15 najciekawszych propozycji.

Pomysły na prezent dla czterolatki – zestawy kreatywne

Zestawy kreatywne to chyba najciekawsze prezenty dla małych dziewczynek. Zajmują na dłużej, do tego szybko się zużywają, dlatego w wielu pokojach czterolatek jest ciągły deficyt ciastoliny, piasku kinetycznego czy porządnych akcesoriów do malowania. Uczą koordynacji i koncentracji (co w wieku 4 lat jest mega ważne, gdyż przygotowuje do późniejszych prób pisania). Bardzo ciekawym pomysłem na prezent jest też tekturowy domek do pomalowania – jest zarówno kryjówką, jak i miejscem do plastycznych wyrazów, ale uwaga – kupujmy go tylko wtedy, gdy wiemy, że w domu czterolatki znajdzie się miejsce na taki gabarytowy prezent!

pomysły na prezent dla czterolatki, zestawy kreatywne dla 4latki
1. QUERCETTI FILO WYSZYWANIE SZNURKIEM

2. SMOBY PEPPA MAŁY ARTYSTA

3. PLAY-DOH LODOWY ZAMEK

4. TEKTORADO KARTONOWY TWÓJ DOMEK DO POKOLOROWANIA

5. GOLIATH PIASEK KINETYCZNY SUPER SAND CUPCAKES

Pomysły na prezent dla czterolatki – dziewczęce zabawy

ubieranie, gotowanie, oglądanie i skakanie

Jednym słowem wszystko, co małe dziewczynki lubią robić najbardziej. Na szczególną uwagę zasługują myszki z ubrankami – jest to jedna z takich zabawek, która zainteresuje na długo każdą trzy, cztero i pięciolatkę! Myszki są prześliczne, a cała masa ubranek sprawi, że przebierankom nie będzie końca. Bardzo fajna jest też pizza – można ją „kroić”, dowolnie dekorować (bo jest i szynka, i pieczarki i sos). Projektor tęczy i mikroskop dla maluchów mogą być wstępem do rozmów o przyrodzie i otaczającym nas świecie. Na koniec coś dla aktywnych dziewczynek – duża piłka do skakania.

pomysły na prezent dla czterolatki, zabawy dla 4 latki

6. GOKI MYSZKI Z UBRANKAMI W SKRZYNCE

7. JOHN PIŁKA DO SKAKANIA Z UCHWYTEM MINNIE

8. DUMEL LIGHT PROJEKTOR TĘCZA W MOIM DOMU

9. CLEMENTONI MIKROSKOP DLA MALUCHA

10. MELISSA & DOUG DREWNIANA PIZZA Z DODATKAMI

Pomysły na prezent dla czterolatki – gry i klocki

Gry dla czterolatki powinny mieć proste zasady, polegać raczej na zręczności i spostrzegawczości niż na innych umiejętnościach. Odpowiednie dla czterolatki będą gry typu Kiki Ricky, Ciasteczkowy Potwór czy Dobble Kids. Tą ostatnią szczególnie polecam, tym bardziej, że oprócz spostrzegawczości wpływa na zasób słownictwa. Klocki dla dziewczynki będą też dobrym wyborem, można postawić na zestaw LEGO przeznaczony dla dziewczynek lub brokatowe (!) klocki typu Clicks. O tych ostatnich wspominałam w zestawieniu prezentów dla czteroletnich chłopców – są świetne i można z nich zbudować praktycznie wszystko. Drogi, zwierzątka, domki – co tylko podpowie wyobraźnia. Ostatni mój hit dla dziewczynek to teatrzyk cieni – zestaw księżniczkowy.

pomysły na prezent dla czterolatki, gry dla 4 latki

11. RAVENSBURGER KIKI RICKY

12. CLICS TUBA 16 KONSTRUKCJI BROKATOWE

13. CIASTECZKOWY POTWÓR

14. REBEL DOBBLE KIDS

15. MUDPUPPY TEATRZYK CIENI KSIĘŻNICZKI

pomysły na prezent dla czterolatki, prezent dla 4letniej dziewczynki

Jak myślicie, co jeszcze spodoba się 4letniej dziewczynce? Mcie jakieś sprawdzone pomysły na prezent dla czterolatki?