Pomysły na prezent dla dziesięciolatka. Co dać 10 letniemu chłopakowi?

Zastanawiasz się, jakie pomysły na prezent dla dziesięciolatka będą najbardziej trafione? Szukasz idealnego prezentu dla 10 letniego chłopaka na urodziny, Dzień Dziecka czy pod choinkę? Zaraz Ci pokażę, co sama znalazłam.

Ostatnio zapytałam 10 letniego chłopaka, synka znajomych, jaką zabawkę chciałby dostać w prezencie na Boże Narodzenie. I wiesz co mi odpowiedział? Że przykro mu bardzo, ale on zabawkami to się już nie bawi. Że już jest za duży na takie rzeczy. Rozumiesz? Dziesięciolatkowie, choć to jeszcze dzieci, bardzo chcą być traktowani jak dorośli. Dlatego warto wybierać gadżety, które teoretycznie zabawkami nie są, ale też dają dużo radości i frajdy.

I jeszcze jedno. Prawdziwym faux pas jest dać dziesięciolatkowi w prezencie coś z oznaczeniem „od 8 lat”. Musi być 10+ i koniec 🙂

Pomysły na prezent dla dziesięciolatka – elektronika

Drony są obecnie chyba najczęściej wybieranym prezentem dla młodych chłopaków. Te większe i bardziej skomplikowane bywają naprawdę drogie. Dla dziesięciolatka można wybrać mini dron z małą kamerką (i wcale nie kosztuje majątku). Drugi pomysł to budzik snajpera. 10 lat to wiek, w którym chłopacy mają problem z porannym wstawaniem. Taki budzik może pomóc w punktualnym wstawaniu, bowiem, żeby go wyłączyć, trzeba trafić w tarczę.

pomysły na prezent dla dziesięciolatka. Gadżety elektroniczne
1. ART DRON TOYLAB X-DRONE MINI (18CM) Z KAMERĄ H05NCL

2. BUDZIK SNAJPERA CZARNY CZARNY

Pomysły na prezent – dla przedsiębiorczych

Ekonomia i pieniądze to temat, który niestety nie jest poruszany ani w szkole podstawowej, ani w gimnazjum. Szczątkowo o regułach rynku uczy się na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. A szkoda, bo z dziesięciolatkami, którzy są wyjątkowo podatni na taką wiedzę, można by wiele zdziałać. Warto uczyć dzieci w tym wieku oszczędzania i zarządzania własnym budżetem – do tego może przydać się licząca skarbonka. Gra Cashflow to bardzo interesująca pozycja, która może pozytywnie wpłynąć na przyszłe wybory dziecka. Uczy przede wszystkim przedsiębiorczości, a sam przebieg gry jest tak skonstruowany, że przez dobre wybory można osiągnąć sukces i wygrać. Gra jest przeznaczona dla młodzieży od 10 lat, ale też dorośli mogą się wiele z niej nauczyć.

pomysły na prezent dla dziesięciolatka, przedsiębiorczość dla dziesięciolatka

3. LICZĄCA SKARBONKA

4. CASHFLOW

Pomysły na prezent dla dziesięciolatka – gry

Skoro jesteśmy już przy temacie gier, to warto w ramach prezentu pomyśleć nad czymś, co pomoże odciągnąć dziesięciolatka od komputera i telewizji. Dobre do tego będą gry planszowe. Na początku taki prezent może nie być przyjęty z entuzjazmem, ale jeśli do rozgrywki wciągnie się dorosłych, to czemu nie? Polecam gry towarzyskie, takie jak Koncept, karciane, jak na przykład Dominion czy stare, ale nieśmiertelne szachy.

 

pomysły na prezent dla dziesięciolatka, gry dla dziesięciolatka

5. DOMINION GRA PLANSZOWA

6. GOKI MAGNETYCZNE SZACHY W DREWNIANYM PUDEŁKU

7. KONCEPT

Pomysły na prezent dla dziesięciolatka – edukacyjne

Dziesięć lat to idealny czas na doświadczenia chemiczne i fizyczne. Genialna w swojej prostocie jest też mapa – zdrapka. Poprzez zdrapywanie poszczególnych państw na mapie, można zapamiętać ich położenie, nazwy i stolice. Idealne do zawieszenia nad biurkiem i zabłyśnięcia wiedzą na lekcjach geografii.

pomysły na prezent dla dziesięciolatka

8. DROMADER SZALONA CHEMIA-DZIKA FIZYKA

9. MAPA ZDRAPKA DELUXE

Pomysły na prezent dla dziesięciolatka – dla młodego sportowca

Jeśli dziesięciolatek interesuje się sportem, to sprawę znalezienia odpowiedniego prezentu mamy znacznie ułatwioną. Wystarczy dowiedzieć się tylko, jaka dyscyplina go interesuje. Na rynku znajdziemy całą masę sportowych gadżetów. Moje pomysły są uniwersalne. Powerball to w zasadzie przyrząd do ćwiczeń mięśni ręki, a jednocześnie przedmiot dający dużo zabawy i rywalizacji. Kula wpada w wibracje i trzeba jak najdłużej utrzymać ją w ręku. Ta posiada licznik, więc chłopcy będą mogli rywalizować między sobą, kto dłużej utrzyma przyrząd w ręku. Drugi pomysł to puzzle 3D popularnego stadionu.

pomysły na prezent dla dziesięciolatka

10. POWERBALL Z LICZNIKIEM

11. PUZZLE 3D MODEL STADIONU CHELSEA

pomysły na prezent dla dziesięciolatka, prezent dla 10letniego chłopaka

Jak myślisz, jakie jeszcze pomysły na prezent dla dziesięciolatka mogą się sprawdzić. Podziel się swoimi typami.