Pomysły na prezent dla dziewięciolatki. Co dać dziewięcioletniej dziewczynce?

Szukasz pomysłu na prezent dla dziewięcioletniej dziewczynki? Na urodziny, Boże Narodzenie czy Dzień Dziecka? Oto najciekawsze pomysły na prezent dla dziewięciolatki.

Pomysły na prezent dla dziewięciolatki – dla młodej intelektualistki

Mikroskopy i zestawy do eksperymentów

Trafionym pomysłem na prezent dla dziewięciolatki która lubi naukę może być mikroskop. Warto wybrać już dorosłą wersję z lepszymi parametrami, tak, żeby prowadzone obserwacje faktycznie miały sens i wnosiły coś nowego.  Ciekawym wyborem będą także zestawy do domowych eksperymentów. Proste doświadczenia pozwolą zrozumieć zasady fizyki i chemii i przydadzą się później do zabłyśnięcia na lekcjach przyrody. Kto wie, może obdarowana dziewczynka odkryje nową pasję, która wpłynie na jej późniejsze życiowe wybory?

pomysły na prezent dla dziewięciolatki, prezent dla 9latki
1. 4M MAGIA NAUKI

2. BRESSER JUNIOR 300X-1200X MIKROSKOP W WALIZCE 

3. DROMADER ZESTAW KREATYWNY BĄBELKOWY SZAMPON

Pomysły na prezent dla dziewięciolatki – gry z koleżankami

Rezolutne dziewięciolatki nie będą miały już żadnego problemu z graniem w gry towarzyskie – nawet w takie dla dorosłych. Można więc wybierać z całej gamy gier – strategicznych, logicznych, słownych. Jako najbardziej uniwersalne proponuję te, w których liczy się refleks – np. Prawo dżungli. Proste zasady, szybka rozgrywka a daje dużo radości; gra do której można wciągnąć rodziców, rodzeństwo i koleżanki. Druga propozycja to Fasolki. Jest to połączenie gry i bombonierki – z czekoladkami wyjątkowymi, bo oprócz smacznych fasolek znajdziemy ich ohydne odpowiedniki. Gra ponoć robi furorę wśród dziewięciolatek w szkołach, które prześcigają się w pomysłach jak zjeść niedobrą fasolkę i się nie skrzywić. Dobrym prezentem będzie też zestaw pasteli do tkanin z koszulką, którą można samodzielnie pomalować. Dziewczynka może poprosić koleżanki, żeby napisały/namalowały coś od siebie i następnie będzie miała niebanalną koszulkę np. na lekcje wychowania fizycznego.

pomysły na prezent dla dziewięciolatki, prezent dla 9latki

4. PRAWO DŻUNGLI (JUNGLE SPEED) GRA

5. FASOLKI JELLY BELLY 100G BEAN BOOZLED 

6. PENTEL POLAND ZESTAW KREATYWNY DO TWORZENIA WŁASNEJ KOSZULKI

Pomysły na prezent dla dziewięciolatki – małe sekrety

Pamiętniki, papeterie, szkatułki

Dziewięciolatki lubią mieć swoje sekrety. Jest to wiek, w którym prowadzi się pamiętniki – idealne będą takie zamykane na zamek lub hasło, żeby chronić zawartość przed wścibskim rodzeństwem. Ponoć powraca też moda na pisanie własnoręcznych listów – elegancka papeteria powinna przypaść do gustu. Szkatułka z pozytywką z kolei będzie nie tylko piękną ozdobą pokoju, ale pomieści zgromadzoną biżuterię (na przykład taką otrzymaną na komunię).

 

pomysły na prezent dla dziewięciolatki

7. JANOD ZESTAW ARTYSTYCZNY KOLOROWA PAPETERIA

8. GOLLNEST&KIESEL KG BALETNICE, POZYTYWKA OŚMIOKĄTNA

9. MATTEL EVER AFTER HIGH MAGICZNY PAMIĘTNIK NA HASŁO

Pomysły na prezent dla dziewięciolatki – dla modnisi

Dziewięciolatki coraz częściej zwracają uwagę na modę i na to, jak są ubrane. Jeśli dziewięciolatka lubi zabawy w przebieranie, makijaż czy własnoręcznie wykonaną biżuterię to warto mądrze wykorzystać jej potencjał. Kto wie, może w przyszłości zostanie stylistką lub znaną projektantką? Na początku jednak wystarczy podarować jej w prezencie zestawy artystyczne, komplety do projektowania strojów czy do stylizacji.

pomysły na prezent dla dziewięciolatki, dla 9latki

10. DJECO STWÓRZ SUKNIĘ ŚLUBNĄ ZESTAW ARTYSTYCZNY

11. THE ORB FACTORY ZESTAW KREATYWNY. BIŻUTERIA ZE SZNURKÓW

12. DEPESCHE TOP MODEL – ZESTAW KREATYWNY MAKE UP

13. STNUX ZESTAW KREATYWNY TOTALLY TUBULAR ZESTAW DO ROBIENIA BRANSOLETEK

pomysły na prezent dla dziewięciolatki

Jak myślicie, jaki jeszcze prezent przypadłby do gustu dziewięcioletniej dziewczynce? Macie jeszcze jakieś propozycje?