Pomysły na prezent dla ośmiolatka. Co dać 8 letniemu chłopcu?

Szukasz pomysłu na prezent dla 8 letniego chłopca? Idealnego pod choinkę czy na ósme urodziny? Zobacz najciekawsze propozycje

Pomysły na prezent dla ośmiolatka – dla małego naukowca

Zestawy kreatywne

Ośmiolatek jest już na etapie, w którym rozumie wiele (czasem rodzice nawet nie zdają sobie sprawy jak wiele) z otaczającego go świata. Nie wszystko jest jednak tak oczywiste jak się wydaje, więc warto małemu ciekawskiemu podsuwać zestawy kreatywne do przeprowadzania doświadczeń. Pozwolą one lepiej zrozumieć zasady chemii i fizyki i odpowiedzą na wiele nurtujących go pytań. Jak to jest zrobione, dlaczego samoloty latają, dlaczego magnes z jednej strony przyciąga a z drugiej odpycha, te i wiele więcej teorii można namacalnie sprawdzić.

pomysły na prezent dla ośmiolatka, prezent dla ośmiolatka
1. 4M NAUKA O LATANIU, WIEDZA I ZABAWA

2. 4M ZROB TO SAM RYSUJACY ROBOT

3. 4M MAGNETYCZNA LEWITACJA

Pomysły na prezent dla ośmiolatka – chłopięce zabawy

strzelanie, paskudy i kreatywne

Co to jest Nerf i do czego służy uświadomił mnie dopiero ośmioletni siostrzeniec. To taki pistolet na strzałki – naprawdę fajnie działa i daje dużo frajdy dużym i małym chłopcom. Do tego jest bardzo modny i pożądany przez ośmiolatków. Qixels 3D to zestaw zawierający specjalną drukarkę i mnóstwo maleńkich kosteczek, za pomocą których można tworzyć niesamowite trójwymiarowe cuda. Breloczki, figurki i postacie, które wyglądają jakby wyszły z komputera. Ostatnia propozycja to zestaw do tworzenia insektów z gipsu.

pomysły na prezent dla ośmiolatka

4. COBI QIXELS 3D STUDIO 87053

5. HASBRO NERF RETALIATOR ELITE

6. SES CREATIVE ZESTAW KREATYWNY GIPSOWE PASKUDY

Pomysły na prezent dla ośmiolatka – gry planszowe

Gry planszowe i towarzyskie to zawsze dobry wybór jeśli chodzi o ośmioletnich chłopców. Jest to też dobry moment, żeby podsunąć pierwszą grę strategiczną – na początek znakomicie nada się gra Carcassonne, w miarę upływu czasu (i chęci grania w podobne gry) można prezentować inne, trudniejsze już strategie. Powodzeniem wśród chłopców cieszyć się będzie także stół do gry w piłkarzyki, jednak jest to już droższa inwestycja. Zamiast całego stołu, można rozważyć mniejszą wersję do grania na stole. Na imprezy urodzinowe i spotkania w gronie kolegów sprawdzą się gry towarzyskie, które wymagają szybkiego myślenia i refleksu. Najszybsza z nich – 5 sekund przyniesie wiele radości. Ostatnią propozycją dla chłopca, który woli bawić się sam, są łamigłówki logiczne.

pomysły na prezent dla ośmiolatka, prezent dla 8latka, gry planszowe

7. CARCASSONNE

8. SMALL FOOT DESIGN PIŁKARZYKI STOŁOWE

9. 5 SEKUND

10. DJECO GRA DREWNIANA WOODIX

Pomysły na prezent dla ośmiolatka – LEGO TECHNIC

Lego Technic to idealne klocki przeznaczone dla starszych chłopców. Lego to od lat najlepsza zabawka na prezent, nigdy się nie nudzi i zawsze się sprawdza.

pomysły na prezent dla ośmiolatka, lego technic dla 8latka

11. LEGO TECHNIC MAŁA ŁADOWARKA GĄSIENICOWA

12. LEGO TECHNIC CIĘŻARÓWKA GÓRNICZA

13. LEGO TECHNIC QUAD

14. LEGO TECHNIC MOTOR SET

pomysły na prezent dla ośmiolatka, dla 8 latka

Jak myślicie, co jeszcze mogłoby się spodobać ośmioletniemu chłopcu? Macie jeszcze jakieś pomysły na prezent?