Pomysły na prezent dla siedmiolatki. Co dać siedmioletniej dziewczynce?

Zastanawiasz się, jakie pomysły na prezent dla siedmiolatki sprawdzą się najlepiej? Co dać siedmioletniej dziewczynce pod choinkę, na siódme urodziny, dzień dziecka czy na inną okazję? Oto sprawdzone pomysły.

Pomysły na prezent dla siedmiolatki – zestawy plastyczne

Wiem, że siedem lat to wiek, w którym niektórzy już dają w prezencie telefony tablety i komputery. Absolutne nie krytykuję tego – przecież urządzenia elektroniczne też mogą mieć edukacyjny wymiar. Jednak osobiście wolę w ramach prezentu dla siedmiolatki dać coś bardziej kreatywnego. A nie ma nic bardziej pobudzającego wyobraźnię niż prace ręczne i plastyczne. Dla siedmiolatki można wybrać zestawy bardziej „dziewczęce” – z brokatem, z diamencikami, w pastelowych kolorach czy świecące w ciemnościach. Zresztą zobaczcie sami!

pomysły na prezent dla siedmiolatki. zestawy plastyczne dla 7latki
1. GIOCHI PREZIOSI BLINGLES MEGA ZESTAW AKTYWNOŚCI SZKATUŁKA PIÓRNIK RAMKA NA ZDJĘCIE 300SZT KRYSZTAŁKÓW

2. AMOS FARBY WITRAŻOWE

3. SPRYTNA PLASTELINA – ŚWIECĄCA EKTOPLAZMA

4. EDUKACYJNE – OBROTOWE KOŁO GARNCARSKIE – DLA DZIECI – + AKCESORIA

5. 4M WYPLATANKA

6. CRAYOLA MARKER AIRBRUSH DLA DZIEWCZYNEK

7. 4M ODLEWY GIPSOWE BROKATOWE WRÓŻKI

Pomysły na prezent dla siedmiolatki – gry planszowe

Wśród gier, które poleciłabym dla siedmiolatki, nie ma klasycznych planszówek z kostką i pionkami. Są za to szalenie wciągające. Pierwsza to prosta strategia dla całej rodziny – Wilki i owce. Kolejna to gra logiczna z czekoladkami w roli głównej Chocolatefix– pięknie wykonana i bardzo wciągająca. Straszne schody to propozycja dla dziewczynek (chłopaków zresztą też), które lubią gry karciane. Troszkę podobna do Piotrusia, choć na wyższym poziomie trudności. Idealna do rozgrywek z koleżankami podczas opowiadania strasznych historii o duchach. Ostatnia to popularna na zachodzie gra w Bingo.

pomysły na prezent dla siedmiolatki, gry planszowe dla 7latki

8. WILKI I OWCE

9. THINKFUN – CHOCOLATEFIX, GRA LOGICZNA

10. DREI MAGIER SPIELE STRASZNE SCHODY

11. DROMADER BINGO W PUDEŁKU

Pomysły na prezent dla siedmiolatki – gry edukacyjne

Tak, wiem – każda z gier podanych wyżej ma wymiar edukacyjny. Ale te są wybitnie edukacyjne a do tego wcale nie nudne. Pierwsza pomaga w nauce matematyki w bardzo przystępny sposób. Kolejna to niezwykła układanka Pentomino – uczy przestrzennego myślenia i geometrii. Warto podsunąć ją właśnie dziewczynce – mówi się przecież, że to kobiety mają problem z myśleniem przestrzennym, sprawmy więc, żeby następne pokolenie kobiet nie miało takich problemów. Może gdybym dostała taką grę w dzieciństwie to dziś byłabym inżynierem, a nie humanistką… Trzeciej gry nie trzeba nikomu przedstawiać – to popularne na całym świecie Scrabble. Wspomagają naukę literowania i pisania, sprzyjają w powiększaniu zasobów słownictwa i przydadzą się przez następnych kilka lat.

pomysły na prezent dla siedmiolatki, gry edukacyjne dla 7latki

12. ALBI BRAINBOX MATEMATYKA GRA LOGICZNA

13. PUZZLOMATIC PENTOMINO

14. SCRABBLE ORIGINAL

Pomysły na prezent dla siedmiolatki – dla małej elegantki

Na dobra, umówmy się – nie każdy prezent musi mieć wymiar edukacyjny czy być mądry. Czasem warto postawić na prezent, który spełnia marzenia. A prawie każda siedmiolatka marzy o tym, żeby być małą elegantką. O ile zestaw do makijażu czy zdobienia paznokci nie koniecznie może przypaść do gustu rodzicom siedmiolatki, o tyle dla eleganckiej torebki czy szkatułki z podświetlanym lusterkiem nie powinni mieć zastrzeżeń. Myślę też, że dziewczęce perfumy (mi samej podoba się ten zapach, serio) czy zestaw do tworzenia biżuterii też będzie odpowiednim pomysłem.

pomysły na prezent dla siedmiolatki, prezent dla 7latki

15. DJECO TOREBKA I PORTFELIK Z KOTKIEM

16. TOP MODEL 8043 SZKATUŁKA Z PODŚWIETLANYM LUSTERKIEM

17. BI ES BARBIE WODA PERFUMOWANA DLA DZIEWCZYNEK

18. B.TOYS POP-ARTY ZESTAW DO TWORZENIA BIŻUTERII 

Pomysły na prezent dla siedmiolatki, prezent dla 7latki

Jak myślicie, co jeszcze spodoba się siedmiolatce? Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na prezent?