Pomysły na prezent dla dwulatki. Co dać dwuletniej dziewczynce?

Zastanawiasz się, jakie pomysły na prezent dla dwulatki będą najlepsze? Co dać dwuletniej dziewczynce na urodziny, Dzień Dziecka czy pod choinkę? Zobacz najciekawsze propozycje.

Pomysły na prezent dla dwulatki – zabawki dźwiękowe

Wspólne muzykowanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dwuletnią dziewczynką. O ile prawdziwe instrumenty muzyczne mogą być jeszcze zbyt skomplikowane, to zabawki muzyczne odpowiednie dla najmłodszych sprawią dużo frajdy.

pomysły na prezent dla dwulatki - zabawki dźwiękowe
1. SCRATCH KRÓWKA KULODROM

2. SEVI MINI STOLIK MUZYCZNY

3. EICHHORN COLOR KLOCKI DŻWIĘKOWE 12 ELEMENTÓW

Pomysły na prezent dla dwulatki – zabawki manualne

Dwulatki uwielbiają wszystko dotykać, przekładać, przestawiać, otwierać i zamykać. Idealny prezent dla nich to tablica sensoryczna – można wykonać ją samemu ( w internecie jest mnóstwo instrukcji) lub kupić gotową. Ta z Bigjigs jest prześliczna – taka dziewczyńska i kolorowa. Fajnym pomysłem są też tablice z różnymi zamkami, zameczkami, zasuwkami – tym razem stawiam na zatrzaski od MELISSA&DOUG, ale w poście o prezentach dla dwuletnich chłopców pokazywałam wersję w kształcie domka. Fajną propozycją jest też farma z drewnianymi zwierzątkami – na początku dwulatka może tylko naśladować odgłosy, ale później zabawa może polegać na odgrywaniu scenek czy układaniu zwierzątek.

pomysły na prezent dla dwulatki - zabawki manualne

4. BIGJIGS TOYS ZABAWKA POBUDZAJACA MYŚLENIE

5. BRIMAREX PLAYME ZESTAW DREWNIANA FARMA + ZWIERZĄTKA DOMEK

6. MELISSA&DOUG ZABAWKA MANUALNA ZATRZASKI

Pomysły na prezent dla dwulatki – gry i zabawy

Dwa lata to dobry moment na podsunięcie pierwszych puzzli. Elementy muszą być duże, najlepiej wybierać układanki z serii gigant. Opanowanie puzzli pomoże później w grach planszowych i innych, bardziej skomplikowanych zabawach. Apropo gier – ta pierwsza to wcale nie musi być planszówką. Dotykanie i próbowanie od Heba to zabawa, która pozwala na harmonijny rozwój. Opiera się na znanej wszystkim zabawie – trzeba zgadnąć co jest ukryte w woreczku opierając się wyłącznie na zmyśle dotyku. Bardzo fajną i rozwijającą zabawę zapewnią maty wodne.

pomysły na prezent dla dwulatki - gry i zabawy

7. RAVENSBURGER – PUZZLE GIGANT PODŁOGOWE MYSZKA MIKI

8. HABA MOJA PIERWSZA GRA

9. TOMY AQUADOODLE SUPER COLOUR DELUXE

Pomysły na prezent dla dwulatki – przedmioty codziennego użytku

Kto ma lub miał w domu dwulatka, ten wie, że wówczas przypada okres największej fascynacji … odkurzaczem! Na rynku dostępnych jest wiele zabawkowych odkurzaczy, ale jest z nimi mały problem. Wyglądają jak zabawki, przez co tracą znacząco na swojej atrakcyjności. Znalazłam jednak odkurzacz BOSH, który wygląda jak prawdziwy i do tego wciąga malutkie okruszki. Atrakcyjną zabawką będzie też zestaw do sprzątania, wszelkiego rodzaju miotełki i szufelki. Ostatnia moja propozycja to plecak. Zapytacie mnie pewnie zaraz po co dwulatce plecak. Ten posiada doczepianą smycz bezpieczeństwa – wszyscy wiemy, że maluchy posiadają naturalny instynkt odkrywania każdej rzeczy, godzinnego przyglądania się czemuś i własnego eksplorowania świata. Smycz bezpieczeństwa daje rodzicom kontrolę nad niekontrolowanymi ruchami maluchów gdy wymaga tego sytuacja, a do tego plecak może pomieścić wiele dziecięcych skarbów.

pomysły na prezent dla dwulatki - odkurzacz, plecak zestaw do sprzątania

10. DUMEL DISCOVERY SILLY SAM MIOTEŁKA

11. LIFEMARQUE PLECACZEK LITTLELIFE ZE SMYCZĄ

12. KLEIN ODKURZACZ DZIECIĘCY BOSCH

Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na prezent dla dwulatki? Co jeszcze może spodobać się dwuletniej dziewczynce?

pomysły na prezent dla dwulatki