10 pomysłów na prezent dla leśnika i myśliwego.

10 najlepszych pomysłów na prezent dla leśnika, myśliwego czy wielbiciela lasów. Doskonałe na imieniny, urodziny, pod choinkę czy na Dzień Leśnika (02.06). Każdy leśnik czy leśniczy będzie zadowolony. Zaczynamy!

10 pomysłów na prezent dla leśnika i myśliwego

1. Scyzoryk

f-scyzoryk-explorer-czerwony-victorinoxPorządny scyzoryk to prezent, który zadowoli każdego leśnika. Niezbędny na grzyby i ryby, przyda się podczas polowania. Warto rozejrzeć się za takim, co ma dodatkowe funkcje (np śrubokręt czy nożyczki), ale podstawa to przede wszystkim ostre i porządne ostrze.

Na zdjęciu SCYZORYK EXPLORER CZERWONY VICTORINOX  169zł

 

 

 

2. Kubek termiczny

f-contigo-kubek-termiczny-470ml-west-loop-2-0-10000579Leśnik często przebywa w lesie i to niezależnie od panującej pogody. Fajnie byłoby móc wypić ciepłą kawę mroźną zimą czy lodowatą wodę upalnym latem. Jest to możliwe z kubkiem termicznym! Kupując taki na prezent warto zwrócić uwagę na to, ile czasu utrzymuje temperaturę oraz czy jest poręczny – będzie przecież zabierany do lasu!

 

Na zdjęciu – CONTIGO KUBEK TERMICZNY 470ML WEST LOOP134,99zł

 

 

3. Alkohol i akcesoria

f-tm-piersiowka-mysliwska-kaczka-206-009-k

Dobry alkohol to zawsze mile widziany prezent, ale też bardzo oklepany. Może dla odmiany podarować piersiówkę, kieliszki lub kufel do piwa? Te z motywami leśnymi pewnością spodobają się myśliwym i leśnikom.

 

 

Na zdjęciu – TM PIERSIÓWKA MYŚLIWSKA KACZKA79zł

 

 

4. Dla gotującego myśliwego

f-kuchnia-mysliwska-jan-szyttlerNajlepszymi kucharzami świata są mężczyźni, a Ci, którzy polują i zbierają dary lasu chętnie szukają pomysłów na nowe przepisy, którymi będą mogli później się pochwalić. Książek kucharskich z przepisami na dziczyznę, grzyby i ryby jest cała masa, bez problemu znajdziemy interesującą nas pozycję. A może bardziej oryginalne przepisy? Książka Jan Szyttler Kuchnia myśliwska to reprint oryginału wydanego w 1845 r zawierająca niepowtarzalne receptury (np. łapy niedźwiedzie na zimno czy mózgi z łosia lub sarny) oraz poradnik jak przygotować się do łowów.

 

Na zdjęciu – KUCHNIA MYŚLIWSKA – JAN SZYTTLER – 69zł

 

 

5. Zapalniczka

f-zippo-darz-bor-204005Przypadnie do gustu nie tylko palaczom, ale i wszystkim leśnikom. Przyda się w lesie do rozpalania ognia. Piękne i praktyczne są te typu Zippo z pozdrowieniem myśliwskim „Darz bór”.

 

 

Na zdjęciu – ZIPPO DARZ BÓR145zł

 

6. Coś do domu

f-ewax-zegar-drewniany-z-reniferem-30x30x4-5-szary-2905

Leśnicy i myśliwi zwykle bardzo lubią drewniane dekoracje. Można poszukać ciekawych ozdób wykonanych z drewna, rogów czy korzeni.

 

Na zdjęciu – EWAX ZEGAR DREWNIANY Z RENIFEREM – 59zł

 

 

7. Skórzane akcesoria

t-skorzany-portfel-dzik

Skórzany portfel, etui na dokumenty czy skoroszyt. Piękne i praktyczne, a jeśli dodatkowo ozdobione będą emblematami dzikich zwierząt będą doskonałym prezentem dla leśnika.

Na zdjęciu – SKÓRZANY PORTFEL DZIK – 102zł

8. Pojemna torba

f-torba-lesnika-na-laptop-lp

Pojemna torba to podstawa wypraw do lasu. W torbie dla leśnika musi być przede wszystkim mnóstwo przegródek, musi być pojemna i nieprzemakalna. Co powiece na taką, w której można pomieścić laptopa, amunicję i dokumenty?

 

Na zdjęciu – TORBA LEŚNIKA NA LAPTOP  – 162zł

 

9. Kosmetyk

f-the-beat-for-men-burberry-woda-toaletowa-100-ml-sprayOsobom lubiącym las do gustu mogą przypaść w szczególności te kosmetyki, które zawierają drzewne nuty zapachowe. Dobrym pomysłem na prezent będzie więc wysokiej jakości woda po goleniu lub perfumy.

 

Na zdjęciu – THE BEAT FOR MEN BURBERRY WODA TOALETOWA – 129,99zł

 

10. Coś śmiesznego

t-koszulka-diamond-las-vegas-black-blk

Może to być koszulka ze śmiesznym napisem, kubek, notes czy obrazek. Wariacji z napisem „Las” czy „Dzik” znajdziesz całe mnóstwo – na przykład LAS Vegas czy loveLAS. Jeśli nasz obdarowywany ma poczucie humoru, to z pewnością się ucieszy.

Na zdjęciu – KOSZULKA DIAMOND – LAS VEGAS BLACK – 116zł