10 pomysłów na prezent dla mechanika samochodowego i automaniaka

Ostatnio szukałam pomysłu na idealny prezent dla mechanika samochodowego. Zastanawiałam się między upominkiem praktycznym i zabawnym. Znalazłam kilka bardzo ciekawych propozycji. Sprawdzą się doskonale jako prezent na imieniny, urodziny, Boże Narodzenie czy każdą inną uroczystość dla osoby związanej z branżą motoryzacyjną jak i każdego automaniaka. Zresztą, zobaczcie sami.


prezent dla mechanika samochodowego i automaniaka

Praktyczny prezent dla mechanika samochodowego

praktyczny prezent dla mechanika samochodowego

1. SCYZORYK Z KLUCZYKAMI IMBUSOWYMI – idealny pomysł dla samochodowego MacGyvera! Składany, podręczny scyzoryk, a w nim klucze imbusowe, które jak wiadomo mogą przydać się zawsze i wszędzie.
2. SPINKI DO MANKIETÓW KOŁA – jako żona mechanika mogę powiedzieć, że to takie trochę wybawienie. Mechanicy bowiem bardzo lubią swoje stroje robocze – nieważne, że brzydkie i umorusane olejem, ale podkreślają ich motoryzacyjną pasję. A tu nagle mamy auto-detal do eleganckiego stroju, dzięki któremu chętniej wkładają wyjściową koszulę!
3. MAGNETYCZNA OPASKA NA NADGARSTEK – wracając do mankietów tym razem ubrania roboczego, oto bardzo przydatna opaska. W środku ma magnes, dzięki czemu utrzymuje małe metalowe śrubki. Koniec z bałaganem podczas prac przy samochodzie.

Elegancki prezent dla fana motoryzacji

elegancki prezent dla mechanika samochodowego

4. FOTOOBRAZ SAMOCHODOWA MASZYNERIA – nie znam żadnego fana motoryzacji, który nie chciałby mieć takiego obrazu w salonie. Ten piękny fotoobraz na płótnie przedstawia nic innego, jak samochodowy silnik. Mechanik będzie godzinami go oglądał zastanawiając się, jaką ma pojemność, ile tłoków, jaką moc.
5. ZEGAR ŚCIENNY ALUFELGA – kolejna ozdoba ściany idealna do męskiego salonu, ale też do warsztatu czy biura komisu samochodowego.
6. PODUSZKA SAMOCHODOWA OPONA – miękka i wygodna poduszka w kształcie opony.  Całkiem spora (średnica to 42cm), pięknie będzie prezentować się na kanapie.

Zabawny prezent dla automaniaka

zabawny prezent dla automaniaka

7. SKRZYNKA Z NARZĘDZIAMI – skrzynki z narzędziami bawią każdych facetów – i tych dużych i tych małych. Jest z nimi mały problem – trafienie z odpowiednimi narzędziami na prezent dla faceta to tak jak trafienie z kosmetykami do makijażu na prezent dla kobiety. Zaraz się okaże, że takie narzędzia to on już ma, albo, że z tej firmy to nie lubi, albo, że są niekompatybilne z tymi co chciałby mieć. Ale jest na to rada. Zestaw narzędzi z czekolady! Takim prezentem nie pogardzi żaden automaniak!
8. ZAROBIONY JESTEM – kto oglądał PRLowski hit „Brunet wieczorową porą”? To z niego pochodzi kultowy już cytat „nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem”. Zgadnijcie, kto go wypowiada? Oczywiście mechanik samochodowy! Dlatego gadżet z takim napisem będzie idealny właśnie dla niego. Może to być koszulka (wyobrażacie sobie odwiedzić mechanika obsługującego w takiej koszulce?), kubek lub torba. Możesz też samodzielnie wydrukować plakat z takim przesłaniem 🙂
9. ŻEL POD PRYSZNIC BECZKA OLEJU – czarny i gęsty jak przerobiony olej samochodowy, za to według zapewnień producenta dobrze się pieni i ładnie pachnie (wcale nie olejem!). Gadżet ten będzie doskonale wyglądł w męskiej łazience.
10. POPIELNICZKA OPONA – czyli zabawny gadżet dla palącego automaniaka.

 

Mało pomysłów? To zobacz jeszcze najlepsze gadżety samochodowe na prezent, tam znajdziesz jeszcze więcej inspiracji.