Dla dzieci

Prezent na drugie urodziny: najlepsze pomysły dla chłopców i dziewczynek

Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska22.10.20234 min.
 Prezent na drugie urodziny: najlepsze pomysły dla chłopców i dziewczynek

Drugie urodziny to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Maluch kończy właśnie dwójkę lat i zaczyna poznawać świat, dlatego tak istotne jest wybranie odpowiedniego prezentu, który będzie nie tylko miłą niespodzianką, ale przede wszystkim pomoże w rozwoju. Jaki prezent wybrać na drugie urodziny dla dziewczynki lub chłopca? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Jaki prezent na drugie urodziny dla dziewczynki?

Dla dwuletniej dziewczynki świetnym pomysłem będzie prezent, który pobudzi jej kreatywność i wyobraźnię. Może to być na przykład zestaw do malowania paluszkami z farbkami akwarelowymi - dziecko będzie mogło tworzyć kolorowe obrazki, rozwijając przy tym zdolności manualne. Innym ciekawym prezentem mogą być kredki świecowe lub flamastry do zmywalnych powierzchni - maluch może wówczas bez obaw rysować i bazgrać w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach.

Świetnym pomysłem będą także zabawki rozwijające kreatywność, takie jak np. drewniane klocki do układania lub foremki do piasku, modeliny czy plasteliny. Można również podarować coś, co zachęci do naśladownictwa codziennych czynności - np. zestaw mini garnków, naczyń kuchennych, przyborów fryzjerskich. Bardzo spodoba się też lalka Barbie lub piękna sukienka dla lalki.

Prezenty dla 2-latki - co sprawdzi się najlepiej?

Najlepsze prezenty dla dwuletniej dziewczynki i chłopca to takie, które pobudzą ich ciekawość świata i chęć do zabawy. Świetnie sprawdzą się tutaj:

 • zabawki edukacyjne - układanki, puzzle, książeczki, gry planszowe;
 • zestawy do tworzenia i majsterkowania - np. foremki do piasku, kredki, modelina;
 • zabawki tematyczne - kuchnia, warsztat, szpital - zachęcające do naśladownictwa;
 • piłki, zabawki do pchania, ciągnięcia - rozwijające motorykę;
 • gry ruchowe - piłkarzyki, mini bramki, piłki do celowania;
 • książeczki dźwiękowe, audiobajki - rozwijające mowę i słuch.

Warto postawić na prezenty wspierające wszechstronny rozwój dziecka, dostosowane do jego zainteresowań i możliwości. Przy wyborze upominku kierujmy się przede wszystkim tym, co sprawi najwięcej frajdy naszemu dwulatkowi.

Prezent na drugie urodziny dla chłopca - pomysły

Upominek na drugie urodziny dla chłopca warto wybrać taki, który zachęci go do ruchu i aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem będą więc np. piłka do gry w pomieszczeniu, pierwszy dziecięcy rowerek trzykołowy lub hulajnoga. Chłopcy w tym wieku uwielbiają też zabawy konstrukcyjne, więc świetnym prezentem będzie duży zestaw klocków lub kompleksowe miasteczko z samochodzikami i figurkami do zabawy.

Innym ciekawym pomysłem są zestawy narzędzi w dziecięcym wydaniu - młotki, śrubokręty, klucze. Pozwalają nie tylko bawić się w majsterkowanie, ale też uczyć się nazywania przedmiotów codziennego użytku. Chłopcom często podobają się także zabawki tematyczne nawiązujące do świata dorosłych, jak np. wóz strażacki, traktorek, czy zestaw narzędzi ogrodnika.

Zabawki edukacyjne jako prezent dla 2-latka

 Prezent na drugie urodziny: najlepsze pomysły dla chłopców i dziewczynek

Świetnym pomysłem na prezent na drugie urodziny dla dziewczynki i chłopca są zabawki edukacyjne. Wspierają one rozwój malucha, uczą nowych umiejętności, a przy tym dostarczają mnóstwo zabawy. Sprawdzą się tutaj:

 • Układanki - rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, cierpliwość;
 • Puzzle - doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową;
 • Książeczki edukacyjne - poszerzają wiedzę o świecie, uczą nowych pojęć;
 • Gry planszowe - uczą respe

  Podsumowanie - jak wybrać idealny prezent na drugie urodziny?

  Wybierając prezent na drugie urodziny dziecka, warto kierować się jego zainteresowaniami i potrzebami rozwojowymi. Dla dwulatków świetne będą zabawki edukacyjne, książeczki, prezenty ruchowe oraz wszystko, co pobudzi ich ciekawość świata i zachęci do zabawy. Najważniejsze to wybrać coś, z czego maluch będzie się cieszył i co będzie odpowiednie do jego wieku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Serduszka z banknotów w prostej kopercie z kółek
 2. Prezent na święta dla przyjaciela lub kolegi? Oryginalne pomysły i wskazówki
 3. Fantastyczne prezenty dla dwuletniej dziewczynki. Pomysły na prezent urodzinowy
 4. Prezent Star Wars - Idealny upominek dla fana gwiezdnych wojen
 5. Wzruszający prezent dla emerytki - jak sprawić jej radość?
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Tworzę magiczne chwile poprzez idealnie dobrane prezenty. Na blogu znajdziesz inspiracje i porady, by sprawić uśmiech bliskim osobom. Razem uczynimy każdą okazję niezapomnianą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły