Prezent od niemowlaka dla taty

Wiem co pomyślisz sobie czytając temat artykułu – jak niemowlak może dać prezent? A jednak z pomocą rodziców może! W tym roku zostałam mamą, a co za tym idzie po raz pierwszy będziemy obchodzić Dzień Ojca. Chciałam przygotować wyjątkowy prezent, który będę mogła dać mężowi w imieniu naszego niemowlaka.

Prezent od niemowlaka dla taty

Pomysłów na prezent od niemowlaka dla taty jest naprawdę sporo. Może to być pięknie ozdobione pierwsze wspólne zdjęcie. Albo pamiątkowy film. Ja postawiłam na odcisk stópki – wiem, temat oklepany, ale pamiątka wspaniała.

prezent od niemowlaka dla taty1

Potrzebujemy do tego zwykłej, drewnianej ramki na zdjęcie. Moją kupiłam w sklepie wszystko po 6 zł – jest to ramka na zdjęcie 13x18cm. Następnie ze sztywnego kartonu wycinamy szablon odpowiadający wielkości okienka (musi luźno wchodzić w miejsce na zdjęcie).

Przygotowujemy masę solną. Przepis na nią jest banalny – wystarczy szklanka mąki, szklanka soli i ok pół szklanki wody. Wyrabiamy do uzyskania elastycznej masy. Aby masa nie pękała przy suszeniu można dodać do niej dwie łyżki kleju do tapet lub kleju wodnego (ja dodałam łyżkę kleju do decoupage i masa lekko popękała, co w sumie dało ciekawy efekt).

prezent od niemowlaka dla taty2

Masę rozwałkowujemy (wałkiem do ciasta) i wycinamy zgodnie z naszym szablonem. Z podanych wcześniej proporcji mamy masę z której możemy zrobić dwa szablony. Odciskamy nóżkę dziecka. Suszymy 3 godziny w piekarniku rozgrzanym do 80 stopni i dosuszamy jeszcze przez dzień na słońcu.

prezent od niemowlaka dla taty3

Wysuszoną masę wklejamy do ramki (pozbywamy się wcześniej szybki).

prezent od niemowlaka dla taty4

Malujemy ramkę i nasz szablon na jednolity kolor. Potrzebne będzie na pewno kilka warstw.

prezent od niemowlaka dla taty5

I teraz dopiero zaczyna się zabawa. Odcisk stopy może zamienić się we wszystko, co tylko wymyślimy. U nas jest to samochód, gdyż tata jest zapalonym miłośnikiem motoryzacji. Ale odcisk może zamienić się w samolot, łódkę, rybkę, koparkę i mnóstwo innych. Jeśli potrzebujesz dodatkowych pomysłów na odciski stópki zajrzyj tutaj.

I jak Ci się podoba taki prezent do niemowlaka dla taty?