Dla dzieci

Prezenty na Walentynki dla dzieci - Wybierz idealny prezent dla dziecka na walentynki

Autor Michał Mazurek
Michał Mazurek16.11.20239 min.
Prezenty na Walentynki dla dzieci - Wybierz idealny prezent dla dziecka na walentynki

Prezent, Walentynki, Dzieci. Wybór odpowiedniego podarunku na Walentynki dla dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak z pomocą kilku wskazówek i kreatywnych pomysłów, z pewnością uda Ci się znaleźć prezent, który sprawi radość Twojemu dziecku i umili mu ten wyjątkowy dzień. Pamiętaj, że najważniejsza jest intencja i chęć obdarowania bliskiej osoby drobnym upominkiem. Nie musi być on drogi ani skomplikowany. Liczy się przede wszystkim miły gest i uśmiech na twarzy obdarowanego.

Kluczowe wnioski:
 • Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby sprawić radość dziecku.
 • Skup się na zainteresowaniach i pasjach dziecka przy wyborze prezentu.
 • Zadbaj o osobisty charakter podarunku, np. wykonując go samodzielnie.
 • Pamiętaj, że dla dziecka najważniejsza będzie Twoja intencja i chęć obdarowania.
 • Prezent nie musi być materialny - może to być wspólnie spędzony czas lub wycieczka.

Pomysły na prezenty walentynkowe dla dziewczynek

Wybierając prezent walentynkowy dla dziewczynki, warto skupić się na jej zainteresowaniach i pasjach. Jeśli lubi rysować i malować, można podarować jej zestaw kredek, farb lub bloczek rysunkowy. Fanki kucyków pony ucieszą się z maskotki lub zestawu do pielęgnacji kucyków. Dla miłośniczek książek dobrym pomysłem będzie nowa lektura lub pamiętnik z zamkiem. Można też wybrać biżuterię - naszyjnik, bransoletkę lub kolczyki w kształcie serduszka idealnie wpiszą się w walentynkowy nastrój.

Bardziej kreatywnym rozwiązaniem jest wykonanie prezentu własnoręcznie. Samodzielnie ozdobiona ramka na zdjęcie, album ze wspólnymi fotografiami lub ręcznie robiona biżuteria na pewno zostaną docenione. Można też podarować vouchery na wspólnie spędzony czas - wyjście do kina, cukierni czy na zakupy.

Prezenty rękodzielnicze na Walentynki dla dziewczynek

Robione własnoręcznie prezenty są wyjątkowo cenione przez obdarowywane osoby. Dla dziewczynek można przygotować na przykład ozdobną ramę na zdjęcie, do której włożymy wspólne fotografie. Innym pomysłem jest album ze zdjęciami i wspomnieniami z minionych chwil. Starsze dziewczynki ucieszą się z DIY kosmetyków - domowych masek, kremów, świec lub mydełek.

Można także wykonać biżuterię - naszyjnik z koralików, bransoletkę przyjaźni lub kolczyki. Dobrze sprawdzą się też vouchery na wspólne spędzanie czasu - na lody, do kina, na basen. Ważne, aby prezent był przemyślany i dostosowany do osobowości obdarowywanej dziewczynki.

Oryginalne prezenty walentynkowe dla chłopców

Walentynki prezent dla dzieci, chłopców nie muszą kojarzyć się wyłącznie z czerwonymi serduszkami i różami. Można wybrać prezenty związane z zainteresowaniami konkretnego chłopca. Sprawdzi się np. piłka lub gadżety związane z jego ulubioną dyscypliną sportu. Miłośnicy gier planszowych ucieszą się z nowej pozycji do swojej kolekcji.

Fani motoryzacji, samochodów czy ciężarówek z pewnością docenią zestawy modeli do składania lub gry z tymi tematami. Można też podarować praktyczne prezenty jak nowy plecak, bidon czy zestaw do pisania. Dobrym i oryginalnym pomysłem będą także vouchery - na wspólne wyjście na lodowisko, do kina, na mecz lub na wyjazd na quady.

Prezenty dla chłopców związane z ich pasjami

Wybierając prezent dla chłopca, warto postawić na jego hobby i zainteresowania. Jeśli fascynuje się kosmosem, można podarować mu książkę o planetach, mapę nieba lub teleskop. Fan piłki nożnej ucieszy się z nowej piłki, rękawic bramkarskich lub gadżetów klubowych.

Dla wielbicieli gier planszowych dobrym pomysłem będzie nowa gra - klasyk jak szachy, chińczyk lub nowość. Miłośników motoryzacji zachwyci model samochodu do składania. Można także zasponsorować chłopcu zajęcia związane z jego pasją - kurs programowania, naukę gry na gitarze czy kurs sztuk walki.

Czytaj więcej: Pomysły na prezent dla dziewięciolatki. Co dać dziewięcioletniej dziewczynce?

Najlepsze prezenty walentynkowe dla przedszkolaków

Walentynki to dla Prezent dla dziecka na walentynki przedszkolaków świetna okazja do obdarowania bliskich małym upominkiem. W przypadku przedszkolaków warto postawić na proste, bezpieczne prezenty, które jednocześnie sprawią radość. Dobrym pomysłem będą maskotki, książeczki, gry planszowe, kredki, farby lub piłki.

Można także wykonać kartkę lub laurkę walentynkową wspólnie z dzieckiem. Przedszkolaki chętnie zaangażują się w robienie prezentów rękodzielniczych - własnoręcznie ozdobionych ramerek na zdjęcia, albumów czy figurek z plasteliny. Ważne, aby prezent był dopasowany do wieku i możliwości motorycznych dziecka.

Najważniejsza przy wyborze prezentu dla przedszkolaka jest intencja i chęć sprawienia radości, a nie wartość materialna podarunku.

Bezpieczne prezenty walentynkowe dla przedszkolaków

Wybierając prezent dla małego dziecka w wieku przedszkolnym, kluczowe jest bezpieczeństwo. Należy unikać małych elementów, które mogłyby zostać połknięte oraz ostrych krawędzi. Dobrym pomysłem będą maskotki, książeczki, gry edukacyjne rozwijające logiczne myślenie bez drobnych części.

Można też zdecydować się na kredki, farby i plastelinę, aby dziecko mogło wykonać laurkę lub rysunek dla bliskich. Przedszkolaki uwielbiają też pomagać w kuchni - można razem upiec serduszka lub babeczki i wręczyć je z kartką z życzeniami.

Prezenty walentynkowe dla nastolatków - sprawdzone pomysły

Nastolatki lubią czuć się dorośle i docenione, dlatego Prezent na walentynki dla dziecka wybierany z myślą o ich zainteresowaniach na pewno sprawi radość. Dziewczyny ucieszą się z kosmetyków, biżuterii lub akcesoriów. Chłopcy preferują gadżety elektroniczne, gry planszowe lub sportowe akcesoria.

Można też podarować wspólnie spędzony czas - voucher na wyjście do kina, escape room lub na koncert ulubionego zespołu. Nastolatki często fascynują się fotografią - warto zasponsorować im warsztaty lub wyjazd w plener fotograficzny. Docenią także możliwość rozwijania swoich pasji i talentów.

Dziewczyny Chłopcy
- kosmetyki - gadżety elektroniczne
- biżuteria - gry planszowe
- akcesoria - sprzęt sportowy
- książki - vouchery na wspólnie spędzony czas

Rozwijanie pasji nastolatków poprzez prezenty

Nastoletni chłopcy i dziewczyny mają już wykształcone zainteresowania, które można wspierać poprzez prezenty walentynkowe. Jeśli fascynują się fotografią, warto podarować aparat lub zorganizować wyjazd na warsztaty fotograficzne. Artystyczne dusze ucieszą się z vouchera na zajęcia rysunku, tańca czy aktorstwa.

Fani motoryzacji z pewnością docenią możliwość zapoznania się z pracą mechanika w warsztacie samochodowym. Można też zasponsorować kurs programowania dla pasjonatów nowych technologii. Najważniejsze, aby prezent pozwalał nastolatkowi spełniać marzenia i rozwijać talenty.

Kreatywne prezenty walentynkowe dla dzieci - porady

Szukając Prezentu na walentynki dla dziecka warto postawić na kreatywne pomysły, które zaangażują wyobraźnię i zdolności manualne dziecka. Można przygotować DIY zestaw do robienia własnych kosmetyków, mydeł, świec lub biżuterii. Przydadzą się też zestawy do rysowania, malowania, lepienia z plasteliny czy wycinanek.

Fajnym i ekologicznym pomysłem są sadzonki roślin w doniczkach ozdobionych wspólnie z dzieckiem. Można też stworzyć album ze zdjęciami lub pamiętnik przyjaźni. Dobrze sprawdzą się także vouchery - zaproszenia do kina, cyrku, teatru lub na wycieczkę.

 • Zestawy DIY do robienia kosmetyków i biżuterii
 • Vouchery na wspólnie spędzony czas
 • Sadzonki roślin w ozdobionych doniczkach
 • Albumy ze zdjęciami i wspomnieniami
 • Zestawy plastyczne - kredki, farby, plastelina

Ekologiczne prezenty walentynkowe dla dzieci

Coraz popularniejszym trendem są ekologiczne upominki, które nie obciążają środowiska. Dla dzieci świetnie sprawdzą się sadzonki roślin lub nasiona w doniczkach ozdobionych wspólnie z dzieckiem. Można posadzić kwiaty na parapecie lub warzywa i zioła na balkonie czy w ogrodzie.

Innymi pomysłami są zabawki z naturalnych materiałów - drewniane klocki, pluszaki wypełnione ziarnami zbóż czy ekologiczne farby. Dzieci chętnie zaangażują się w robienie laurek z makulatury lub ozdób z materiałów nadających się do recyklingu.

Nietypowe prezenty walentynkowe dla dzieci - garść inspiracji

Szukając Prezentu dla dziecka na walentynki, warto wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Ciekawym pomysłem jest wykonanie tablicy korkowej, na której dziecko będzie mogło umieszczać zdjęcia, rysunki i ważne dla niego pamiątki. Można też przygotować zestaw do robienia własnych mydeł, świeczek lub biżuterii.

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodziną, dlatego fajnym prezentem będzie album ze zdjęciami, voucher na wspólny wyjazd lub bilety do kina, teatru czy na mecz. Nietypowym pomysłem jest także warsztat gotowania lub pieczenia ciastek w walentynkowe serca.

 • Tablica korkowa do przypinania zdjęć i pamiątek
 • Zestaw do robienia własnych kosmetyków - mydeł, świec, biżuterii
 • Album ze zdjęciami i wspomnieniami
 • Vouchery na wspólnie spędzony czas
 • Warsztaty gotowania lub pieczenia

Spersonalizowane prezenty walentynkowe

Najbardziej unikalne są prezenty walentynkowe spersonalizowane pod konkretne dziecko. Może to być np. tablica korkowa ozdobiona jego zdjęciami i ulubionymi cytatami. Świetnym pomysłem jest też album ze wspólnymi fotografiami i wspomnieniami rodzinnych chwil.

Mo

Podsumowanie

Wybierając prezent na Walentynki dla dziecka, warto przede wszystkim skupić się na jego zainteresowaniach i pasjach. Dla dziewczynek dobrym pomysłem będą kosmetyki, biżuteria lub książki. Chłopcy zwykle wolą gry, zabawki i gadżety sportowe. Przedszkolaki ucieszą się z maskotek, kredek i kolorowanek. Starsze dzieci docenią możliwość rozwijania swoich talentów.

Walentynki to świetna okazja, aby spędzić miło czas z dzieckiem i umocnić więzi rodzinne. Niezależnie od wybranego prezentu dla dziecka na Walentynki, najważniejsze jest okazanie mu miłości i zainteresowania jego światem. Prezent nie musi być drogi ani skomplikowany. Wystarczy drobny upominek wykonany z sercem.

Szukając inspiracji, warto postawić na kreatywne pomysły angażujące zdolności manualne dziecka. Wspólne przygotowywanie laurek, albumów ze zdjęciami czy wypiek ciasteczek na pewno dostarczy wielu radosnych chwil. Ekologiczne prezenty, jak sadzonki roślin, też świetnie się sprawdzą.

Najważniejsze jest, aby prezent dla dzieci na Walentynki był przemyślany, bezpieczny i dostosowany do wieku oraz zainteresowań obdarowywanej osoby. Wówczas na pewno wywoła uśmiech na dziecięcej buzi i pozostanie miłym wspomnieniem święta zakochanych.

Najczęstsze pytania

Dziewczynki zwykle lubią kosmetyki, biżuterię, maskotki, książki, pamiętniki lub zestawy plastyczne. Można też podarować voucher na wspólnie spędzony czas lub wyjście np. do kina, cukierni czy na zakupy. Starsze dziewczynki ucieszą gadżety elektroniczne, akcesoria do telefonu lub zaproszenie na koncert ulubionego zespołu.

Chłopcy zwykle preferują zabawki, gry planszowe i elektroniczne, książki przygodowe, gadżety i akcesoria sportowe. Starsi chłopcy docenią sprzęt elektroniczny, gry komputerowe, karnet na siłownię lub voucher na wyjście np. na mecz, do kina, na quady. Można też podarować im coś związanego z ich pasją - model do sklejania, sprzęt fotograficzny itp.

Dla przedszkolaków najlepsze będą proste, bezpieczne zabawki i gadżety - książeczki, maskotki, kredki, farby, układanki, puzzle. Dobrym pomysłem są też gry edukacyjne i rozwijające. Warto zaangażować przedszkolaka w robienie laurki lub rysunku dla bliskich. Można też upiec razem serduszka lub babeczki.

Nastolatki lubią być traktowane "po dorosłemu", dlatego dobrym pomysłem są gadżety elektroniczne, vouchery na wspólnie spędzony czas, bilety na koncert ulubionego zespołu lub wyjście do kina, teatru, escape roomu. Można też zasponsorować im rozwój pasji - zajęcia taneczne, aktorskie, warsztaty fotograficzne. Biżuteria, kosmetyki i modne ubrania też się sprawdzą.

Wspólne przygotowywanie prezentu dla bliskich to świetna zabawa i okazja do spędzenia czasu z dzieckiem. Można razem zrobić laurkę, ozdobną ramę na zdjęcie, album ze wspomnieniami, biżuterię lub ozdoby z gliny, plasteliny lub makaronu. Fajnym pomysłem są też ciasteczka, muffinki w kształcie serduszek upieczone z dzieckiem.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Serduszka z banknotów w prostej kopercie z kółek
 2. Najlepsze prezenty na 18 urodziny dla córki - spraw jej wyjątkową niespodziankę
 3. Prezent dla rodziców na urodziny - sprawdź najlepsze pomysły!
 4. Prezent na urodziny dla teścia - najlepsze propozycje
 5. 10 urodziny chłopca - najlepsze prezenty, które go zachwycą
Autor Michał Mazurek
Michał Mazurek

Miłość do kina widoczna na każdym kroku. Recenzje, analizy i ciekawostki filmowe. Zapraszam do mojego świata filmowej magii.

Udostępnij post

Polecane artykuły