Prezenty od rodziców z przedszkola

thumbnail
author-image

Michał Mazurek

17.08.2023 | 6 min.

Koniec roku przedszkolnego to wyjątkowy moment dla każdego malucha. Po wielu miesiącach nauki i zabawy w przedszkolu nadchodzi czas pożegnania się z wychowawczyniami i kolegami. Dla wielu dzieci to także początek nowego rozdziału - pójścia do szkoły. Nic więc dziwnego, że rodzice chcą uczcić tę chwilę, obdarowując swoje pociechy wyjątkowymi prezentami. Co warto podarować dziecku z okazji zakończenia przedszkola?

Czym są prezenty od rodziców z przedszkola?

Prezenty na zakończenie przedszkola to drobne upominki, które rodzice wręczają swoim dzieciom, żegnając je z placówką. Mogą to być zarówno prezenty rzeczowe, jak i słodkie niespodzianki. Najczęściej są one wręczane podczas uroczystości na zakończenie roku szkolnego lub prywatnie, w domu. Prezenty od rodziców to miły gest, który ma sprawić dziecku radość i upamiętnić ten ważny moment w jego życiu.

Wybierając prezent na pożegnanie z przedszkolem, warto zwrócić uwagę na zainteresowania i potrzeby konkretnego dziecka. Dobrze, aby był to przedmiot, który będzie mu się kojarzył z tym wyjątkowym etapem dzieciństwa. Istotne jest również, aby prezent był praktyczny i przydatny np. w nadchodzącym roku szkolnym.

Dlaczego warto podarować prezent z okazji zakończenia przedszkola?

Obdarowanie dziecka prezentem na pożegnanie z przedszkolem ma głębszy sens niż tylko sprawienie przyjemności. Jest to gest mający duże znaczenie symboliczne i sentymentalne. Oto kilka powodów, dla których warto podarować pociechom taki prezent:

  • Uczcić ważny moment w życiu dziecka - zakończenie edukacji przedszkolnej to duża zmiana, dlatego dobrze ją uhonorować.
  • Wzmocnić poczucie własnej wartości dziecka poprzez docenienie jego starań i postępów.
  • Sprawić radość i satysfakcję z osiągniętego celu - odejście z przedszkola to sukces.
  • Zachęcić do dalszego rozwoju i pracy nad sobą - prezent będzie miłym wspomnieniem.
  • Podziękować za wspólnie spędzony czas - podarunek wyraża wdzięczność rodziców.

Wręczając prezent, rodzice okazują dziecku swoją dumę i wiarę w jego możliwości. Jest to szczególnie istotne w momencie rozpoczynania nauki w szkole.

Oryginalne prezenty rękodzielnicze

Własnoręcznie wykonane prezenty są wyjątkowo cenione przez dzieci. Widać w nich zaangażowanie i trud włożony przez rodzica. Oto pomysły na oryginalne prezenty rękodzielnicze na zakończenie przedszkola:

Lawendy zapachowe

Urocze lawendowe serduszka lub kwiatki to świetny pomysł na prezent-amulet. Wystarczy suszone kwiaty lawendy włożyć do woreczka z naturalnego materiału. Lawenda ma relaksujący zapach, który pomoże dziecku odprężyć się w stresujących momentach.

Breloczki z imieniem

Drewniane, filcowe lub szklane breloczki z wypisanym imieniem to prezent, który dziecko będzie nosić z dumą. Można je własnoręcznie ozdobić dodając kolorowe koraliki, guziki i wstążeczki. Breloczek będzie cenną pamiątką z przedszkola.

Ramki na zdjęcia wykonane techniką decoupage

Udekorowane własnoręcznie przez rodzica ramki na zdjęcia w stylu decoupage sprawią radość każdemu dziecku. Można wkleić do nich zdjęcia z przedszkolnych przyjęć i wycieczek. Będą one miłą pamiątką z tego okresu.

Prezenty edukacyjne i rozwijające

Warto podarować dziecku prezent, który będzie nie tylko miłym wspomnieniem, ale także przyda się w nauce i rozwoju. Oto pomysły na edukacyjne upominki na zakończenie przedszkola:

Książki i bajki dla dzieci

Książeczki z dużą ilością ilustracji, komiksy oraz ulubione bajki w nowych wydaniach na pewno ucieszą każde dziecko. Czytanie rozwija wyobraźnię i język, a wspólne czytanie z rodzicami to świetna więź.

Zestawy do eksperymentów

Zestawy do eksperymentów i pierwsze doświadczenia naukowe to świetna zabawa, ale i nauka. Dziecko pozna prawa fizyki i chemii przeprowadzając z rodzicem ciekawe eksperymenty.

Gry planszowe i puzzle

Gry planszowe uczą myślenia strategicznego, logicznego i analitycznego. Dziecko rozwija swoje zdolności przy okazji dobrej zabawy z rodzicami. Puzzle z kolei ćwiczą spostrzegawczość i cierpliwość.

Prezenty na wakacje

Zbliżają się wakacje, dlatego dobrym pomysłem będą prezenty przydatne w czasie letniego wypoczynku. Oto propozycje upominków „na lato”:

Zestawy plażowe

Kolorowe wiaderka, foremki i zabawki do piasku umilą dzieciom plażowanie. W zestawie mogą znaleźć się też maskotki, które będą towarzyszyć podczas urlopu.

Plecaki i torby

Nowy plecak czy torba ułatwią pakowanie na wakacyjne wyjazdy. Warto, aby były one w ulubionych kolorach i wzorach dziecka.

Akcesoria i zabawki podróżne

Samochodziki, książeczki, kolorowanki i gry planszowe w wersji podróżnej umilą dziecku jazdę samochodem czy pociągiem. Przydadzą się również w hotelu lub na kempingu.

Prezenty słodkie i smaczne

Słodki upominek to strzał w dziesiątkę! W końcu które dziecko nie lubi słodyczy? Oto propozycje:

Ciasteczka własnoręcznie wypiekane

Domowe ciasteczka ozdabiane posypką i czekoladą będą pysznym akcentem na zakończenie przedszkola. Można je udekorować lukrem w ulubionych kolorach dziecka.

Cukierki i czekoladki

Słodki słoiczek wypełniony ulubionymi cukierkami dziecka będzie miłą niespodzianką. Kolorowe draże, czekoladki i żelki - paleta słodyczy ucieszy każdego malucha.

Sałatki owocowe w słoiczkach

Zdrowa alternatywa dla słodyczy - kolorowe sałatki owocowe w małych słoiczkach. Pyszny słodki zastrzyk witamin na upalne dni. Ulubione owoce dziecka ułożone warstwami ładnie się prezentują.

Podsumowując, na zakończenie przedszkola warto obdarować dziecko drobnym, symbolicznym prezentem. Niech będzie on wyrazem wdzięczności za wspólnie spędzony czas i okazją do budowania pięknych wspomnień. Najważniejsza jest pamięć o tym ważnym momencie, a prezent jest jej materialnym wyrazem.

Podsumowanie

Zakończenie przedszkola to ważna chwila dla każdego malucha, którą warto uczcić drobnym upominkiem. Prezent od rodziców niech będzie wyrazem dumy z osiągnięć dziecka i motywacją do dalszego rozwoju. Niech upamiętnia wspólnie spędzony czas i wywołuje radosne wspomnienia. Wybierając podarunek, kierujmy się zainteresowaniami pociechy, a także jego przydatnością w nowym etapie życia. Praktyczny, symboliczny i spersonalizowany prezent sprawi dużo radości.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy najlepiej wręczyć prezent z okazji zakończenia przedszkola?

Prezent można wręczyć podczas uroczystości na zakończenie roku lub później, już w domu. Ważne, aby uczcić tę chwilę w sposób wyjątkowy.

Czy prezent musi być drogi i luksusowy?

Nie, ważna jest przemyślana idea i symbolika prezentu. Prosty, ale personalizowany upominek może mieć ogromną wartość.

Czy lepiej kupić gotowy prezent czy zrobić go samemu?

Najlepiej wykonać prezent własnoręcznie - widać w nim wtedy zaangażowanie i trud rodzica.

Czy prezent powinien być związany z zainteresowaniami dziecka?

Tak, dobrze trafić w upodobania dziecka, aby prezent był „skrojony na miarę”.

Jaki prezent wybrać dziewczynce, a jaki chłopcu?

Prezenty powinny być dopasowane do płci i zainteresowań konkretnego dziecka, bez schematów.

tagTagi
shareUdostępnij
author
Michał Mazurek

Miłość do kina widoczna na każdym kroku. Recenzje, analizy i ciekawostki filmowe. Zapraszam do mojego świata filmowej magii.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Polecane artykuły