Najlepsze odkurzacze pionowe - zestawienie i omówienie

Odkurzacze pionowe to obecnie najwygodniejsze urządzenia do sprzątania domu. Pozwalają szybko usunąć kurz, sierść i inne zanieczyszczenia. Który wybrać i jakie ma mieć funkcje? Przeczytaj nasze opinie i ranking najlepszych modeli. Z pewnością pomoże Ci podjąć dobrą decyzję zakupową.

1
title

Dyson V12 Detect Slim Absolute

2491
star

Ocena: 4.8

Dyson V12 DetectSlim Absolute to obecnie jeden z najlżejszych i najbardziej zaawansowanych odkurzaczy bezprzewodowych. Oferuje moc ssania na poziomie 150 AW, do 60 minut pracy na baterii oraz wykrywanie zabrudzeń za pomocą technologii laserowej. Jakie są jego największe zalety i wady? Dla kogo będzie odpowiednim wyborem? Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją tego modelu, w której szczegółowo omawiamy jego możliwości, funkcje dodatkowe oraz komfort użytkowania.
2
title

Dreame R20

1403
star

Ocena: 4.5

Dreame R20 to wydajny i nowoczesny odkurzacz pionowy. Posiada dużą siłę ssania, długi czas pracy oraz szereg przydatnych funkcji. Jaka jest rzeczywista moc ssania? Ile wynosi maksymalny czas pracy? Czy da się nim odkurzać i mopować? Przeczytaj naszą recenzję, aby poznać szczegóły i opinie na temat robota sprzątającego Dreame R20.
3
title

Dyson V15 Detect Absolute

3191
star

Ocena: 4.8

Dyson V15 Detect Absolute to obecnie najlepszy i najnowocześniejszy odkurzacz bezprzewodowy. Nowatorskie funkcje, potężna siła ssania i bardzo wysoka jakość wykonania. Czy warto wydać ponad 3000 zł na sprzęt do sprzątania? Jakie nowe technologie zastosowano w modelu Dyson V15? Jak długo działa na jednym ładowaniu i czy poradzi sobie z sierścią zwierząt? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w naszej obszernej recenzji Dysona V15 - serdecznie zapraszamy do lektury!
4
title

Dreame Z10 Station

1949
star

Ocena: 5.0

Dreame Z10 Station to świetny, nowoczesny robot sprzątający z automatyczną stacją dokującą. Urządzenie radzi sobie z odkurzaniem różnych typów podłóg, posiada zaawansowane funkcje i cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Jak długo działa na jednym ładowaniu? Jak obsługuje dywany? Czy polecacie ten model? Przeczytaj naszą szczegółową recenzję i dowiedz się, dlaczego warto kupić robota Dreame Z10 Station.
5
title

Dreame V11

749
star

Ocena: 4.9

Odkurzacz Dreame V11 to funkcjonalne urządzenie do sprzątania domu, które charakteryzuje się długim czasem pracy oraz skutecznością w usuwaniu zabrudzeń. Zastanawiasz się, jakie ma możliwości i czy warto go kupić? Przeczytaj naszą recenzję, w której znajdziesz szczegółowe informacje na temat parametrów, opinii użytkowników oraz porady, czy warto zdecydować się właśnie na ten model odkurzacza.
6
title

Thomas Aqua Floor Cleaner Plus

1599
star

Ocena: 5.0

Thomas Aqua Cleaner Plus to nowoczesny odkurzacz 2w1 z funkcją mopowania. Posiada mocną turbinę i skutecznie czyści różne powierzchnie. Jaka jest różnica względem zwykłego odkurzacza pionowego? Jak długo działa akumulator? Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się więcej na temat tego urządzenia.

Jakie kryteria będziemy uwzględniać w tym rankingu?

W naszym zestawieniu skupimy się na kluczowych cechach decydujących o jakości odkurzaczy pionowych. Omówimy 5 najważniejszych czynników.

  • moc ssania - siła z jaką zasysa kurz i zanieczyszczenia
  • pojemność pojemnika na kurz - ile grammów brudu można zebrać za jednym razem
  • czas pracy na baterii - jak długo można sprzątać bez ładowania
  • dodatkowe funkcje i akcesoria - ułatwiające sprzątanie i zwiększające funkcjonalność
  • ergonomia i waga - wpływające na wygodę użytkowania

Dyson V12 Detect Slim Absolute - najlżejszy i najsmuklejszy

Dyson V12 Detect Slim Absolute to zdecydowanie najlżejszy i najsmuklejszy odkurzacz w naszym rankingu. Waży tylko 1,5 kg, dzięki czemu sprzątanie nim to czysta przyjemność. Nie męczy ręki nawet przy dłuższym użytkowaniu.

Smukła konstrukcja umożliwia wygodne sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, np. pod meblami. Dyson V12 jest na tyle smukły, że bez problemu wsunie się nawet w wąską szparę między szafką a lodówką.

Moc ssania na poziomie 150 AW wystarcza do skutecznego zbierania kurzu, sierści i innych zanieczyszczeń z dywanów, wykładzin i twardych podłóg. Nie musisz martwić się o sprawność - nawet przy pełnym pojemniku na kurz, siła ssania pozostaje taka sama.

W zestawie znajdziesz wąską ssawkę szczelinową idealną do trudno dostępnych miejsc. Dzięki dołączonemu zestawowi szczotek możesz też w łatwy sposób wyczyścić sam odkurzacz.

Czas pracy i ładowanie

Na jednym ładowaniu Dyson V12 Detect Slim Absolute jest w stanie pracować nawet 60 minut w trybie maksymalnej mocy. To świetny wynik, który pozwala na gruntowne sprzątniecie nawet dużego mieszkania bez przerwy na ładowanie.

Ładowarkę możesz wygodnie zamontować na ścianie, dzięki czemu zawsze masz odkurzacz pod ręką. Pełne naładowanie zajmuje około 3,5 godziny. Wskaźnik naładowania baterii precyzyjnie informuje ile energii pozostało.

Dreame R20 - świetna relacja ceny do jakości

Dreame R20 to zdecydowanie jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych biorąc pod uwagę stosunek możliwości do ceny. Kosztuje zauważalnie mniej niż modele Dyson, a oferuje naprawdę wiele.

Moc ssania na poziomie 130 AW w zupełności wystarcza do codziennego sprzątania mieszkania. Technologia cyklonowa zapewnia stałą wydajność - siła ssania nie słabnie nawet przy pełnym pojemniku na kurz.

Zasięg pracy jest praktycznie nieograniczony, ponieważ Dreame R20 jest zasilany z wymiennego akumulatora. W zestawie dostaniesz dodatkową końcówkę szczelinową ułatwiającą dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Sprzątanie tym modelem to sama przyjemność. Lekka konstrukcja ważąca niespełna 1,5 kg sprawia, że odkurzacz dobrze trzyma się w dłoni. Możesz nim wygodnie odkurzać bez męczącego zmęczenia ręki.

Łatwość opróżniania

Zbiornik na kurz o pojemności 500 ml łatwo się opróżnia - wystarczy nacisnąć przycisk z boku urządzenia. Pojemnik można myć pod bieżącą wodą, dzięki czemu z łatwością usuniesz zanieczyszczenia.

Naładowana bateria wystarcza na około 60 minut ciągłej pracy. Ładowarka umieszczona jest w podstawie, więc zawsze masz ją pod ręką. Pełne naładowanie zajmuje około 3-4 godziny.

Dyson V15 Detect Absolute - rekordowa moc i nowe funkcje

Dyson V15 Detect Absolute to obecnie najmocniejszy odkurzacz pionowy tej marki. Rekordowa moc ssania na poziomie aż 240 AW pozwala zebrać najdrobniejszy kurz z dywanów i twardych podłóg.

Wbudowany laser precyzyjnie podświetla kurz i zanieczyszczenia na podłodze, dzięki czemu nie pominiesz żadnego miejsca podczas sprzątania. To unikatowe rozwiązanie, które ułatwia gruntowne czyszczenie.

Nowy kolorowy wyświetlacz informuje m.in o aktualnym trybie pracy i pozostałym czasie działania. Możesz na nim sprawdzić również rodzaj wykrytych zanieczyszczeń - np. kurz, sierść czy okruchy.

W zestawie znajdziesz końcówkę szczelinową do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz automatycznie wykrywa rodzaj akcesorium i dostosowuje do niego siłę ssania.

Dreame Z10 Station - wydajny i wygodny, z automatycznym opróżnianiem

Dreame Z10 Station to odkurzacz pionowy wyróżniający się bardzo wysoką mocą ssania na poziomie 20 000 Pa. Bez problemu usunie uporczywe zabrudzenia i głęboko zagnieżdżony kurz.

Zaawansowany system filtracji skutecznie zatrzymuje nawet drobny pył PM10. Filtr HEPA zapewnia czyste powietrze bez uwalniania szkodliwych substancji z powrotem do otoczenia.

Wbudowany kolorowy ekran LED dostarcza czytelnych informacji o aktualnym stanie naładowania baterii, wykrytych zabrudzeniach czy konieczności opróżnienia pojemnika. Ostrzeże się również o konieczności wymiany filtra.

Największą zaletą tego odkurzacza jest bezobsługowa stacja dokująca, która automatycznie opróżnia zbiornik na śmieci. Wystarczy postawić tam urządzenie po sprzątaniu aby pozbyć się brudu.

Dreame V11 - lekki i poręczny, o dużym zasięgu

Dreame V11 to kolejny lekki i poręczny odkurzacz pionowy ważący niespełna 1,5 kg. Dobrze leży w dłoni i można nim wygodnie sprzątać bez męczącego zmęczenia ręki.

Moc ssania na poziomie 150 AW w zupełności wystarcza do codziennego odkurzania. Szczotka silnikowa obraca się z prędkością 13000 obrotów na minutę skutecznie usuwając uporczywe zabrudzenia.

Pojemnik na kurz ma objętość aż 700 ml, więc rzadziej trzeba go opróżniać. Łatwo wyjmowany po naciśnięciu przycisku. Można go myć pod bieżącą wodą w celu dokładnego wyczyszczenia.

Na jednym ładowaniu Dreame V11 jest w stanie pracować do 90 minut, co zdecydowanie wyróżnia go na tle konkurencji. Pełne ładowanie akumulatora trwa około 3-4 godziny.

Thomas Aqua Floor Cleaner Plus - mocny z filtrem wodnym

Thomas Aqua Floor Cleaner Plus przyciąga uwagę dużą mocą ssania na poziomie 11 500 Pa. Skutecznie wciąga kurz i jest w stanie usunąć nawet głęboko zastarzały brud z wykładzin i dywanów.

Wbudowany filtr wodny pozwala zatrzymywać drobne cząsteczki kurzu w wodzie, dzięki czemu powietrze wydostające się z odkurzacza pozostaje bardzo czyste. To ważne szczególnie dla alergików.

Praktyczna baza ładująca służy jednocześnie jako pojemnik na brudną wodę. Dzięki niej można łatwo i szybko opróżnić zbiornik bez rozlewania nieczystości. Odkurzacz automatycznie przestaje pracować gdy zbiornik jest pełny.

Wąska konstrukcja sprawia, że Thomas Aqua Floor Cleaner Plus dobrze sprawdza w trudno dostępnych miejscach - pod meblami i w kątach. Waży tylko 1,6 kg, więc nie męczy rąk podczas sprzątania.

Xiaomi Vacuum Cleaner Mini - kompaktowy i tani

Xiaomi Vacuum Cleaner Mini to niezwykle kompaktowy odkurzacz pionowy o niewielkich gabarytach. Mieści się w dłoni i bez problemu wsunie w każdą szczelinę. Idealny do sprzątania małych mieszkań i trudno dostępnych miejsc.

Mimo niewielkich rozmiarów, odkurzacz Xiaomi zapewnia całkiem niezłą siłę ssania na poziomie 13000 Pa. Wystarczającą do codziennego odkurzania podłóg i usuwania kurzu czy okruchów.

Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność zaledwie 0,2 l, ale biorąc pod uwagę gabaryty urządzenia to całkiem niezły wynik. Można nim posprzątać niewielkie mieszkanie bez ciągłego opróżniania.

Xiaomi Vacuum Cleaner Mini kosztuje zaledwie około 200 zł, przez co jest zdecydowanie najtańszym modelem w naszym rankingu. To świetna alternatywa dla osób szukających niedrogiego gadżetu do szybkich porządków.

Proscenic P10 Pro - z odłączanym odkurzaczem ręcznym

Ciekawą propozycją jest Proscenic P10 Pro łączący w sobie odkurzacz pionowy z modelem ręcznym. Górną część można odłączyć i używać do odkurzania mebli, wnętrza samochodu itp.

Siła ssania w trybie pionowym sięga 25 000 Pa, a po odłączeniu górnej części spada do 15 000 Pa. W obu trybach jest wystarczająca do skutecznego usuwania uporczywych zabrudzeń.

Pojemnik na kurz ma dosyć standardową pojemność 0,5 l. Na jednym ładowaniu Proscenic P10 Pro jest w stanie pracować do 60 minut, co pozwala na sprzątnięcie około 120 m2 bez przerwy.

Ciekawym dodatkiem jest samoczyszcząca się szczotka, która po naciśnięciu przycisku automatycznie oczyszcza się z zaplątanych włosów i nitki. To bardzo wygodne rozwiązanie ograniczające konieczność ręcznego czyszczenia.

Polti Forzaspira E25 - mocna siła ssania

Włoska marka Polti słynie z produkcji wytrzymałych i mocnych odkurzaczy. Forzaspira E25 pod tym względem nie zawodzi - oferuje aż 170 AW siły ssania, dzięki czemu poradzi sobie z usunięciem nawet bardzo starych zabrudzeń.

Szczotka silnikowa obraca się z prędkością 5000 obrotów na minutę, skutecznie wybijając z dywanów i wykładzin mocno zagnieżdżony brud i sierść zwierząt. Świetnie nadaje się do głębokiego czyszczenia.

W zestawie znajdziemy bogate wyposażenie, m.in szczotkę do tapicerki, dyszę szczelinową, małą szczoteczkę, dwustronną nasadkę do podłogi i ściereczkę z mikrofibry. Jest więc wszystko, czego potrzeba do kompleksowego sprzątania.

Zbiornik na kurz ma pojemność 0,7 l. Pełne naładowanie wystarcza na 40 minut pracy, co jest całkiem dobrym wynikiem w tej klasie urządzeń.

Electrolux Pure Q9 - stylowy skandynawski design

Electrolux Pure Q9 to odkurzacz pionowy o nowoczesnym, stylowym designie utrzymanym w skandynawskim stylu. Będzie świetnym uzupełnieniem nowocześnie urządzonego wnętrza.

Moc ssania na poziomie 115 Watt jest wystarczająca do codziennego odkurzania podłóg twardych i dywanów. Szczotka została zaprojektowana tak, by skutecznie usuwać sierść i włosy owijające się wokół wałka.

Zbiornik na kurz ma pojemność aż 0,8 l i łatwo się go opróżnia naciskając przycisk z boku obudowy. Filtr można myć pod bieżącą wodą, dzięki czemu łatwo go oczyścić.

Czas pracy określony przez producenta to 45 minut, ale w praktyce jest nieco krótszy. Mimo to wystarcza na posprzątanie około 90-100 m2 bez ładowania. Bateria ładuje się w około 5 godzin.

Najczęstsze pytania

Najwyższą moc ssania w naszym rankingu „Top 6 najlepszych odkurzaczy pionowych 2024” ma model Dyson V15 Detect Absolute - aż 240 AW. Pozwala to na bardzo skuteczne usuwanie głęboko zagnieżdżonego kurzu z dywanów i wykładzin.

Spośród odkurzaczy ujętych w zestawieniu, najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu zapewnia Dreame V11 - nawet 90 minut. To pozwala na posprzątanie około 180 metrów kwadratowych powierzchni bez przerwy na ładowanie.

Z prezentowanych w rankingu modeli, funkcję automatycznego opróżniania pojemnika na kurz posiada Dreame Z10 Station. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy postawić na niej odkurzacz aby pozbyć się brudu - wygodnie i bez kontaktu z zanieczyszczeniami.

Zdecydowanie najmniejsze gabaryty w zestawieniu ma Xiaomi Vacuum Cleaner Mini. Jest na tyle kompaktowy, że zmieści się w dłoni. Doskonale sprawdzi się do szybkich porządków i trudno dostępnych miejsc. Jest też najtańszy.

Modele z silnym motorem i szybkoobrotową szczotką, takie jak Dyson V15 Detect Absolute czy Polti Forzaspira E25, świetnie poradzą sobie z usuwaniem sierści zwierząt z dywanów i kanap. Mocne ssanie pozwoli wybić mocno trzymające się włosy.

Oceń ranking

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0 Liczba głosów: 0

Skomentuj Najlepsze odkurzacze pionowe - zestawienie i omówienie

Komentarze(0)