Ponadczasowe zabawki – 10 pomysłów na niedrogi prezent dla dwulatka

Są takie zabawki, które są ponadczasowe – bawiliśmy się nimi my, nasi rodzice i na pewno wiele radości sprawią naszym dzieciom. Oto 10 pomysłów na niedrogi (maksymalnie do 50 złotych) prezent dla dwulatka. Zabawki są pięknie wykonane i na pewno zajmą na wiele godzin każdego dwulatka.

W tym wpisie znajdziesz pomysły na drobne i niedrogie prezenty dla dwulatka. Jeśli szukasz prezentu na większą okazję, taką jak Boże Narodzenie czy drugie urodziny, to zajrzyj tutaj:

10 pomysłów na prezent dla dwulatka

1. Drewniane klocki

f-promatek-0567-klocki-drewniane-konstrukcyjne-naturalne-29-el

 

Drewniane klocki to prezent bardzo uniwersalny. Wyzwala kreatywność maluszka, pozwala budować domy, mosty a nawet całe miasta. Na początku dla dwulatka najciekawszą zabawą będzie budowanie wieży i rozwalanie jej, ale z czasem z klocków zaczną wyłaniać się bardziej skomplikowane obiekty. Wybierając klocki wysokiej jakości, możemy mieć pewność, że spokojnie przetrwają kilka lat.

Klocki drewniane naturalne – już od 24,99zł

 

2. Bączek

f-smiki-kolorowy-baczek-4239200

 

Kto nie pamięta kolorowych bączków? Po naciśnięciu górnego przycisku bączek wiruje mieniąc się kolorami oraz przyciąga wzrok na dłuższy czas. Te klasyczne bączki wydają delikatne dźwięki i pobudzają ciekawość dziecka.

 

Smiki kolorowy bączek – już od 31,99zł

 

3. Wańka-wstańka

f-bajo-drewniana-wanka-wstanka-pingwin-bj21530

Wańka – wstańka to zabawka, która wprawiona w ruch kiwa się w przód i tył. Dwulatek na pewno będzie zadowolony z takiego prezentu, będzie kiwał zabawką i sprawdzał czy da się ją przewrócić.

 

Bajo Drewniana Wańka Wstańka Pingwin – już od 35,00zł

4. Marioszka

f-toys-egmont-zestaw-kreatywny-matrioszki-630512Kiedyś królowały w każdym przedszkolu. Matrioszki to laleczki w kilku rozmiarach, które składa się jedną w drugą. Otwierając największą możemy wyciągnąć mniejszą. Zabawka, która sama w sobie zajmuje na długie godziny. A co powiesz na zestaw matrioszek, które można samodzielnie ozdobić? To idealny prezent dla dwulatka, który wraz z rodzicami będzie mógł pomalować laleczki.

 

Toys Egmont Zestaw Kreatywny Matrioszki – już od 40zł

 

5. Pchacz

f-klosek-design-drewniana-zabawka-do-pchania-na-kijku-pchacz-ptak

Drewniana zabawka na kiju do pchania. Kręcące się kółka powodują poruszanie się płetwami ptaka. To nieodłączny towarzysz spacerów dla dwulatka

 

 

6. Zabawka do ciągnięcia

f-goki-kolorowy-konik-do-ciagniecia-54944

Jeśli nie pchacz to może zabawka do ciągnięcia? Można zabrać ją na spacer i ciągnąć za sobą. Konik będzie idealnym prezentem dla dziewczynki.

 

Goki Kolorowy Konik Do Ciągnięcia – od 43zł

 

7. Konik na kiju

f-klosek-design-zabawa-w-ruchu-drewniany-kon-na-kiju-zolty-kl92408

 

Konik na kiju pozwoli wcielić się w postać jeźdźca, który na swoim rumaku przemierza góry i doliny. Idealny do zabaw w Indian, rycerzy, najeźdźców czy kowbojów.

 

 

Kłosek Design Drewniany Koń Na Kiju – od 38zł

 

 

8. Pistolet – korkowiec

f-goki-pistolet-korkowiec

Idealna zabawka dla małych chłopców. Wystrzelony z pistoletu korek odgłosem przypomina dźwięk otwieranego szampana. Strzelanki wciągną małego adepta na wiele godzin.

 

Goki Pistolet Korkowiec – od 10zł

 

 

 

9. Jojo

f-vilac-jojo-biedronka-vil-07075Pamiętacie jojo? Może dwulatkowi na początku ciężko będzie tą zabawkę wprawić w ruch, ale z czasem zabawa będzie szła coraz lepiej. Dobrze jest wybrać kolorowe i drewniane

 

 

Vilac Jojo Biedronka – od 25zł

 

10. Wiatraczek

f-vilac-wiatraczek-w-kropki-vil-02923Wiatraczek, który kręci się i przyciąga wzrok dzieciaczka. Można w niego dmuchać lub wprawiać w ruch na wietrze. Ważne, żeby wiatraczek był kolorowy, tak, aby jak najdłużej przyciągał wzrok dziecka.

Vilac Wiatraczek W Kropki – od 9zł