Pomysły na prezent dla trzylatki – co dać trzyletniej dziewczynce?

Szukasz pomysłu na ciekawy prezent dla trzylatki? Na urodziny, pod choinkę, na Wielkanoc czy inne okazje? Oto kilkanaście najciekawszych propozycji, które powinny przypaść do gustu i zainteresować na dłużej każdą trzyletnią dziewczynkę. Zobacz propozycje.

Prezent dla trzylatki – zabawy kreatywne

Układanki, znikopisy, masy plastyczne i instrumenty muzyczne.

Trzy latka to wiek, w którym dziecko wciąż potrzebuje ćwiczeń tzw. małej motoryki, koncentracji i wszystkich zmysłów. Układanki muszą być odpowiednie do małych rączek, tak, aby wygodnie można było je trzymać. Ciekawą propozycją mogą być klocki Lego Duplo – na rynku jest cała masa zestawów przeznaczonych dla małych dziewczynek. Zabawę na wiele godzin zapewnią wszelkiego rodzaju masy plastyczne – solne, ciastoliny czy piasek kinetyczny. Ten ostatni, pomimo zapisu  „od 4 lat” na pewno przypadnie do gustu każdej trzylatce. Jest miły w dotyku, zbiera się łatwo w kulkę (i nie przyklejają się do niego okruszki), antybakteryjny i naturalny. Zabawa w robienie babek wreszcie może trwać cały rok (nawet zimą). Instrumenty muzyczne z kolei rozwijają słuch, a nauka gry na nich pomaga w ćwiczeniu koncentracji.pomysły na prezent dla trzylatki

1. ERZI UKŁADANKA DUSZKI XL – kolorowe duszki, które można wykorzystać do układania jeden na drugim lub do gry w domino.

2. KIS KIDS TABLICA EDUKACYJNA – ZNIKOPIS – ogromna tablica do rysowania, zawiera karty z ćwiczeniami.

3. GOLIATH PIASEK KINETYCZNY SUPER SAND CUPCAKES – kinetyczny piasek z foremkami do robienia babeczek.

4. QUERCETTI UKŁADANKA FANTACOLOR JUNIOR MOZAIKA – układanka z której tworzy się kolorowe mozaiki.

5. SMILY MÓJ PIERWSZY KEYBOARD – pierwszy keyboard ze stołeczkiem i mikrofonem.

Prezent dla trzylatki – gry i zabawy

Gry planszowe, magnetyczne książeczki, teatrzyki i zabawki sportowe.

Trzy lata to idealny czas na pierwsze gry planszowe! Nie każdy trzylatek będzie jeszcze w stanie opanować technikę rzucania kostką i przesuwania się o tyle pól, ile jest na kostce, ale można wybierać zdecydowanie prostsze gry – co nie znaczy, że bardziej nudne. To także czas fascynacji przeróżnymi naklejkami – a w wersji wielokrotnego użytku – magnesami. Zabawa w teatr pomaga w ćwiczeniu wyobraźni, a gra w klasy pomaga w nauce liczenia. Dobrym pomysłem na prezent mogą być sprzęty sportowe – rowerek, pierwsze wrotki, mini- szczudła, ale takie prezenty warto przygotować dopiero po konsultacji z rodzicami, którzy sami ocenią, czy dziecko jest już gotowe na takie zabawki.pomysły na prezent dla trzylatki

6. ZGADNIJ KTO TO? KSIĘŻNICZKI DISNEY –  gra polegająca na zadawaniu pytań (akurat dla trzylatek, które zadają mnóstwo pytań), w celu odgadnięcia o jaką księżniczkę Disneya chodzi.

7. PLAYSHOES EVA MATA-PUZZLE 14 CZĘŚCI – mata do skakania wykonana z puzzli.

8. PLAYME TEATRZYK Z DREWNA 10 KUKIEŁEK – zestaw zawiera kurtynę i aż 10 kukiełek, dzięki którym można odtworzyć większość bajek. Znajdziemy m.in. babcie, księżniczkę i czarne charaktery!

9. JANOD KSIĄŻKA MAGNETYCZNA ŚWIAT MODY – zawiera magnetyczną planszę oraz magnesy – ciuchy. Dziewczynka może tworzyć własne stylizacje i uczyć się poszczególnych części garderoby.

Prezent dla trzylatki – scenki z życia codziennego

Lekarz, kuchnia, sklep.

Idealne zabawki dla dzieci lubiących odtwarzać sytuacje codzienne – wizytę w sklepie, u lekarza, czy gotowanie obiadu. Naśladowanie dorosłych pomaga przyswajać zasady społecznych zachowań, pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój dziecka, uczy rozwiązywania problemów, a także rozwija pasje. Zabawa w doktora pomaga przełamywać lęki związane z wizytą w przychodni, zabawa w sklep uczy wartości pieniądza, a gotowanie na niby uczy bezpiecznego zachowania w kuchni.pomysły na prezent dla trzylatki

10. JANOD ZESTAW LEKARZA Z 10 AKCESORIAMI – Torba lekarska, która zawiera takie akcesoria jak: strzykawka, stetoskop czy młoteczek neurologiczny. Akcesoria są bardzo estetycznie i solidnie wykonane (drewniane).

11. BIGJIGS TOYS PUDEŁKO DO KROJENIA OWOCÓW

12. SMALL FOOT DESIGN DREWNIANA KASA SKLEPOWA DO ZABAWY DLA DZIECI PASTELOWA

13. JANOD KUCHNIA DREWNIANA DUŻA Z AKCESORIAMI – to największy i najdroższy prezent w zestawieniu, ale myślę, że na kuchnię może się złożyć kilka osób z rodziny. Warto, bo kuchnia jest absolutnie cudowna – duża, drewniana, porządnie wykonana, z zestawem akcesoriów.

pomysły na prezent dla trzylatki

Co myślicie o tych propozycjach na prezent? Co jeszcze spodoba się trzyletniej dziewczynce?